مکتب پویا و انسان ساز تشیع به زودی جهان را به نور اسلام ناب منور خواهد کرد.

توصیه به منتظران

 بسم الله الرحمن الرحیم وصلی الله علی محمد وآله الطاهرین

توصیه به منتظران                               

قدم اول ومقدمه: ازقرآن وعترت جدا نشوید ، روزی یک صفحه قرآن کریم رابا تَدَبُر مطالعه نمایید ودرصورت امکان به میزان  توان علمی خود از یکی ازتفاسیرقرآن کریم نیز استفاده نمایید « هرچند که تمام تفاسیر موجود غیرازآن دسته ازآیات که بوسله امام معصوم علیهم السلام تفسیر شده مابقی نظرات و برداشت شخصی مفسیرین گرانقدراز قرآن کریم  است ،که بخشی از آن بحث های روایتی و بر گرفته از روایات است و بخشی برگرفته از تفاسیر قُدما ولذا تفاسیر موجود تمام معنی و مفهوم وبطون آن آیات نمی باشد که هر حرفی ازاین کتاب سراسر اعجاز الهی بیش از هفتاد بطن دارد ولذا مرحوم علامه طباطبایی «رضوان الله تعالی علیه» درتفسیر گرانسنگ المیزان بعد از تفسیر هرآیه می فرمایند "این نظر ما می باشد، به این معنی که  معنا و مفهوم وتفسیر این آیه بسیار فراتر از آنچه که ما از آن برداشت نمودیم  می باشد وحقیر عرض می کنم که حقیقت امر نیز همین است واز آنجایی که عربی در ظرف فارسی نمی گنجد ،هرگز نمی توان متون رایج ومعمول عربی را به فارسی آنگونه ترجمه کرد که بدرستی حق مطلب در آن متن یا واژه  اداء شود !چه رسد به قرآن کریم که  کلام الهی است و خدای متعال آیات  نورانی آنرابوسیله جبرائیل علیه السلام " امین وحی" به قلب مبارک رسول الله صلی الله علیه وآله وسلم  دفعتاً در شب قدر و سپس تدریجی "در مدت بیست و سه سال "نازل فرمود وقرآن کریم دردورانی نازل شد که ادبیات عرب دراوج خود بود و فنی ترین اساتید ادبیات عرب از آوردن یک آیه و کمتر از یک آیه «مشابه قرآن کریم» عاجز ماندند ولذاهرگز قرآن کریم در ظرف فارسی نه ترجمه می شود و نه تفسیر!

                                      معانی هرگز اندر حرف ناید    که بحر بیکران در ظرف ناید !

چراکه قرآن کریم که هر حرف آن بیش از هفتاد بطن دارد وتبیاناً لکل شَیء می باشد حاوی اسرار و رموزی است که  تنهامفسِّر آن انسان کامل وامام معصوم علیه السلام است  و انشاءالله در کتاب شرح سِرّبخشی ازاسرار درعظمت و اعجازقرآن کریم که عنایت شده را منتشر خواهم کرد .

*ودیگر اینکه درهر تخصص ویا هر رشته تحصیلی و به هر شغلی که اشتغال دارید ،مطالعه یک دوره نهج البلاغه و اصول کافی واسرار الصلوات امام  خمینی "رضوان الله تعالی علیه" ونَوَرَالله مَرقَدَه ویا اسرار الصلوات والمراقبات میرزا جواد آقای ملکی تبریزی «رضوان الله تعالی علیه » ومعراج السعاده مرحوم ملا احمد نراقی «رضوان الله تعالی علیه »را توصیه مینمایم .

*سئوالات شرعی خود را از دفاتر مراجع تقلید خود استفتاء نمایید

*اگر به دروس دینی اشتغال دارید وطلبه حوزه علمیه می باشید کتاب آفات الطلاب مرحوم مجتهدی تهرانی را مرور بفرمایید

*فریب جلسات کاذب بنام عرفان وفلسفه و ریاضت های غیرشرعی را نخورید.

*دائم بیاد خدا باشید ونمازهای خو را در اول وقت فضیلت بخوانید خصوصاً نماز صبح ، حتی المقدور دوشنبه و پنجشنبه را روزه بگیرید .

* برای حل مشکلات ، نماز اول وقت با جماعت ومداومت  به دعای توسل ودعا درجمع ، شرکت درنماز جمعه و مجالس وعظ و مجالس روضه امام حسین علیه السلام وسایر ائمه طاهرین صلوات الله علیهم اجمعین خصوصاً در مسجد بهمراه خانواده وفرزندان  توصیه میشود

*اگر مقدور است اقلاً ماهی یک جلسه ذکر صلوات وروضه در منزل دائر بفرمایید.

*محاسن را نتراشید که حرام است .

*پوشش نوامیس شیعه  حجاب  برتر «چادر»  مرضی امام علیه السلام می باشد و نوامیس شیعه با مانتو که پستی بلندی های بدن را در هر شرایطی به نمایش میگذارد از خانه خارج نمی شوند .

*برای برکت در رزق و روزی وافزایش مال و بنین هر روز 700 بار استغفار نمایید

*اقلاً یک چهل روز از تمام اعضا و جوارح خود مراقبات نمایید و هر روز استغفار نمایید ، که حضرت آدم علی نبینا و آله وعلیه السلام نیز بعد از آن ترک اولی و بیرون شدن از بهشت زمینی چهل روز در سجده گریه کرد و اشک ریخت تا مورد عفو خدای ارحم الراحمین و عَفُو قرار گرفت .

*هرشب قبل از خواب با وضو سوره واقعه را تلاوت و در آن تدبُر نمایید ، فرزندان خود را نیز به وضو وتلاوت قرآن قبل از خواب تشویق نمایید.

* لحظه ای از یاد خدا و امام زمان سلام الله علیه غافل نباشید

* رعایت حقوق بندگان خدا و حق الناس و احترام بوالدین و خوشرویی وخدمت به بندگان خدا خصوصاً با خانواده  و اقوام و همسایگان اولویت اعمال شما باشد .

*با بصیرت امور سیاسی را دنبال نمایید

*با دقت به منویات مقام معظم رهبری و حمایت از معظم له ،هوشیارانه رفتار نفاق جدید و اصحاب فتنه را زیر نظر داشته باشید ،خصوصاً انتخابات پیش رو.. که تمام این هیاهوی هسته ای وتلاش برای رابطه با آمریکا وزمین گیر کردن انقلاب با حذف اصول وخط و منش ضد استکباری امام خمینی ره ،ومطرح نمودن منسوبین به امام راحل درانتخابات پیش رو توسط زاویه داران با ولی فقیه و فتنه گران ونفاق جدید ،مقدمه ای است برای کسب آراء عوام در انتخابات آتی خصوصاً خبرگان رهبری.

*با هوشیاری تمام اخبار و امور سیاسی داخلی و خارجی را دنبال نمایید و با یاری ولی فقیه خود را در معرض دید نافذ امام زمان سلام الله علیه قرار دهید  که هرجمعه و این ایام  هر روز به اعمال و رفتار شیعیان خاص که با نایب عام او همراه هستند و امام علیه السلام نیز به یاری آنان چشم دوخته است توجه وعنایت دارند.

وتقاضا دارم اگرفرصت نمودید ضمن مغفرت برای والدینم  (ذُریّة الرسول  حسین و سادات بیگم ) و عاقبت بخیری حقیر که دستم خالیست وعمری را با جهالت به بطالت گذرانده ام دعا بفرمایید ، تا شاید به این خادم شما هم با دعای شما پاکان  نظری شود.

  به ذره گر نظر لُطف  بوتراب کند                  به آسمان رودو کار آفتاب کند       

س.م.رحمتی (موسوی) 1184

نظرات   

 
#9 محمد هادی 1395-05-15 22:51
سلام علیکم در مورد

...
سلام علیکم
به آنچه عرض شد عمل کن و بجای پرداختن به این موارد بصورت جدی به درس های حوزه برس
 
 
#8 محمد هادی 1395-05-15 00:55
سلام علیکم خصوصی با قرآن
...
سلام علیکم
خیر
قران برای این موارد نیست
جنابعالی تفسیر قران را بخوانید
 
 
+1 #7 محمد هادی 1395-05-04 04:57
سلام علیکم...
70 بار هم خوبه
 
 
+3 #6 فرهادی 1394-09-23 21:57
سلام علیکم و رحمه الله و برکاته.
وای بر من حقیر وقتی شما اظهار نمایید که دستتان خالیست و عمری را به بطالت گذرانده اید.
با این عمل اندک توقع جایگاه امثال شما را داریم و از خدا ارزوی توفیق بیشتر را داریم .
انشا الله خدا به دعای خیر امثال شما به ما عنایتی نماید و به عمل اندک ما نگاه نکند.
و من الله توفیق.
 
 
+4 #5 حسین غ 1419 1394-09-07 09:19
سلام علیکم : خداوند متعال و بخشنده اموات شما را و پدر حقیر اینجانب را قرین رحمت فرماید و مادر گرامی اینجانب را نگاه دارد تا توفیق خدمت به او مرا از معاصی پاک گرداند . التماس دعا .
 
 
+1 #4 سعید۹۵۷ 1394-09-05 22:12
به نام خدا
سلام
حاچ آقا موسوی عزیز به سفارش شما عمل کردم و تفسیر قرآن کریم و اصول کافی را توانستم دانلود کنم ولی نتوانستم اسرار الصلوات امام خمینی را به دست بیاورم اگر راهنمایی فرمایید ممنون میشوم التماس دعا
 
 
+5 #3 تا ظهور 1394-09-05 21:45
با سلام
به امید اینکه خداوند تمام رفتگان ما و سید بزرگوار را قرین رحمت و مغفرت قرار دهد
از توصیه های دلسوزانه و برادرانه شما متشکرم
بعضی وقتها از اینکه گروه مذاکره کننده ما خام امریکایی ها شدن دلم اتیش میگیره
ولی وقتی به وجود رهبری فرزانه و سربازانی دلسوز و فداکار چون سردار سلیمانی ها فکر میکنم تسکین عجیبی به من میدن
خدایا به خون پاک علی اصغر ع قسم میدم نامحرمان انقلاب را نابود بگردان
و امام زمان عج را از ما راضی و خشنود بگردان
 
 
+3 #2 180 1394-09-03 00:59
سلام علیکم
حاج آقا موسوی عزیز دو سوال از خدمتتون داشتم به اعتبار مطالبی که فرمودید که انس و بهره از محضر شریف قرآن کریم داشتین
آیا ساکنین فتنه و تمامی دشمنان نظام مقدس و ولی فقیه حکیم آن مصداق امروزی مغضوب علیهم میباشند و شک کنندگان در حقانیت نظام و ولایت امام خامنه ای (حفظه الله) مصداق امروزی ضالین مورد اشاره در سوره ی حمد هستند؟
سوال دوم این که مطالعه چه تفسیر ی به نظرتان برای حقیر بهتر است؟
 
 
+2 #1 حسین-ق 497 1394-09-01 12:25
باسلام احترام محضر استاد گرانقدر وسید بزرگوار "زید مجده" وتشکر بابت همه روشنگریهای خالصانه ودلسوزانه شما عزیز دل مومنین واین گناهکار روسیاه خداوند حافظتان باشد وأسأل منکم الدعا
 

برای ثبت نظر اگر مایلید عضو شوید.

اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی كُلِّ سَاعَةٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلاً

بازگشت به بالا

Template Design:akin