4

۵+۱ اصلی

۵ پرسش ،بعلاوه ۱ پرسش

۵پرسش:

۱- معنی لفظ امام  به عربی چیست؟ "واجعلنا للمتقین اماما " به چه معنی است ؟

۲-آیا لفظ امام را به غیر امام (معصوم ،علیه السلام)میشود بکار برد ؟

۳-در دوران غیبت امام معصوم (امام زمان علیه السلام)  چه کسی زمان دار امور مسلمین است ؟ 

۴-چرا  به بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران گوییم " امام خمینی" ( رضوان الله تعالی)

۵- با توجه به بیش از سی سال رهبری حکیمانه ، انقلاب اسلامی ایران بوسیله مقام معظم رهبری " حفظه الله " در دشوار ترین دوران تاریخ اسلام، بلحاظ حجم دشمنی ها با ولایت فقیه ،چه دشمنان داخلی و دشمنان خارجی،هم از لحاظ کیفی وهم از لحاظ کمّی، ( استکبار جهانی، نفاق جدید، فتنه گران (معاندین با اسلام ناب ، اهانت کنندگان به امام حسین "علیه السلام" در روز عاشورا  آتش زنندگان مسجد و پرچم مقدس ایران اسلامی ، معاندین با ولایت  فقیه وآشوبگران در شهر ها )،جریان انحرافی تضعیف کننده ارکان نظام وحامی آشوبگران، خواص بی بصیرت دنیا زده ،عافیت طلبها ، لیبرالهای "اصلاح طلبان آمریکایی" نمک گیر شده ههای وهابیت، که برای براندازی جمهوری اسلامی از وهابیت و بنیاد سروس پول گرفتند، "امید " واران به تعامل با شیطان بزرگ و روباه پیر و ایجاد کنندگان  تورم و گرانی عمدی به جهت بدبین کردن مردم به نظام و ولی فقیه به نیت قبول مذاکره با شیطان بر سر اقتدار موشکی وغیره ومتحجرینی که دین را از سیاست جدا میدانند ) .آیا معظم له [امام] جامعه مسلمین نمی باشند و بهتر نیست ،بگوییم و بنویسیم " امام خامنه ای "

۱ پرسش :

 در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که بوسبله نایب عام امام علیه السلام در دوران غیبت رهبری میشود ، آیا بالاترین مقام ،رهبری نظام است یا یکی از سه قوه  ویا هر سه  قوا: 

قوه مقننه (مجلس شورای اسلامی )

قوه قضائیه 

قوه مجریه ( دولت  )...؟

لطفا پاسخ را از خودتان بنویسید ، پاسخهایی که از موتور های جستجوگر کپی شده باشد منعکس نمی گردد،

س.م.ر 

نظرات   

 
0 #23 ایمان44 1396-10-28 05:44
در دولت حسن روحانی بالاترین مقام رییس قوه مجذریه بود و عملا مقام معظم رهبری سکوت کردند. و اتفاقا کار ایشان کاملا درست بود زیرا تکه پرانی های حسن روحانی میرفت تا شان مقام ولایت را پایین بیاورد لذا شورای نگهبان باید پاسخگو باشد که البته عملا نبست.
نقل قول
 
 
0 #22 mahdi848 1396-10-21 20:12
سلام
بالاترین مقام در زمان غیبت امام معصوم(ع) ولی فقیه رهبر حضرت امام خامنه ای حفظه الله هستند. برای سلامتی شان صلوات
نقل قول
 
 
0 #21 بصیرت 1396-10-19 13:46
کلمه امام به معناي پيشوا است. پيشوا يعني كسي كه پيشرو است و عده اي تابع و پيرو او هستند، اعم از آنكه عادل و درست رو باشد و يا باطل و گمراه."امامت يعني پيشوايي و زمامداري كلي در تمام امور ديني و دنيوي.
.
انشاءالله این منافقین وجریان نفاق وبانشون سیلیمحکمی خواهند خورد....
یاور2065
نقل قول
 
 
0 #20 غلام رضا 1396-10-18 23:54
1_ پیشوا و سرپرست ۲_بله ۳_ ولی فقیه ( مجتهد جامع الشرایط رهبری.۴_چون نزدیکترین فرد به معصوم بودند وتشکیل نظام اسلامی دادند.ره. ۵_ بله امام برازنده ایشان است چون اسلام شناسترین مجتهد عصر حاضر هستند........۶ رهبر در نظام ما حاکم ونائب امام غائب معصوم هستند.
نقل قول
 
 
0 #19 هادی 1396-10-18 23:16
بسم الله الرحمن الرحیم سلام علیکم
1-به منعای جلودار و راهبر
2-بله
3-نایب امام(که در حال حاضر نایب عام امام زمان(عج))محسوب میشود
4-زیرا ایشان همنچون چراغ هدایت و در ردای یک جانشین برای امام معصوم که منصوب به حق برای نیابت عام امام زمان(عج) شدند رهبر مسلمین زمان خود بودند.
5-بله 100 البته حقیر دو سال پیش هم در همین سایت تاکید کردم رهبر معظم انقلاب را با لفظ حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای (مدظله العالی) من بعد خطاب کنید.و درست نیست که ما ایشان را مانند دیگر علما آیت الله تنها خطاب کنیم
**در این رابطه حضرت علامه حسن زاده(دامه برکاته) فرمودند هر کس لفظ کمتر از امام برای رهبری عظیم الشان انقلاب بکار بگیرد در حق ایشان جفا نموده است!
6- رهبر انقلاب
نقل قول
 
 
0 #18 سعید۹۵۷ 1396-10-18 23:02
سلام علیکم خدا قوت
امام به معنی پیشوا و رهبر گروه یا امت که از سمت خدا انتخاب شده باشد و به پیشوایان دینی مانند پیشوای نماز جماعت یا جمعه نیز اطلاق میگردد و در دوران غیبت معصوم ولی فقیه به عنوان امام و راهنما هدایتگر مسلمین است
مانند امام خمینی که پیشوای دینی مردم در دوران انقلاب اسلامی بود و با مبارزه با طاغوت و هدایت مردم حکومت اسلامی تشکیل داد و پس از ایشان امام خامنه ای در دوران فتنه های آخرالزمانی هدایتگر امت اسلامی شدند.در حکومت اسلامی امام و رهبر بالاترین مقام رسمی طلقی میشود چون هدایتش شامل حال قوای سه گانه نیز می گردد
نقل قول
 
 
0 #17 Ara 1111 1396-10-18 21:51
بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام و عرض ادب
1- امام به معنای کسی است که از جانب خدا برای هدایت انس و جن منصوب شده است. ولی و جانشین خدا بر روی زمین . از نظر لغوی هم به معنای رهبر و پیشواست.
2- یقینا امام به معنای خاص آن فقط به 12 معصوم اطلاق میشه ، اما به رهبر و کسی که در جلوی مردم قرار داره هم میتوان استفاده کرد ، به عنوان مثال امام جماعت
3- زمامداری در دروان غیبت بنابر روایات ، با ولی فقیه جامع الشرائط است.
4- از آنجایی که امام خمینی(رحمة الله علیه) رهبری و هدایت مردم برای انقلاب علیه طاغوت رو برعهده داشتند و انقلاب الهی و اسلامی رو پایه گذاری کردن ، به ایشان "امام" خمینی می گوییم.
5- بدون شک خطاب کردن رهبر معظم انقلاب با لفظ امام خامنه ای بسیار شایسته است ، همانطور که شما فرمودید ایشان در مقابل کل استکبار و منافقین و کفار ایستادگی کردن (و ان شاءالله کشتی این انقلاب را به سرمنزل مقصود می رسانند) ، پس اینچنین رهبری حتما شایسته ی امام امت بودن و نائب عام حضرت حجت (عج) بودن ، را دارند.
سوال آخر : بدون شک این شخصیت بزرگوار یعنی امام خامنه ای مد ظله العالی بالاترین مقام در جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب اسلامی هستند
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
نقل قول
 
 
0 #16 omid55 1396-10-18 21:48
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
به نظر من لفظ امام را به دو گونه می توان در نظر گرفت.در وجه اول امامت مقامیست که با توجه به آیه124 سوره بقره پس از سربلند شدن حضرت ابراهیم از امتحانات به ان حضرت عطا شد و امام صاحب عهد الهی و حائز مقام عصمت تامه معرفی شده است و بنا به آیه 12 سوره یس امام صاحب علم بما کان و یکون و هو کائن است.در این صورت به کار بردن لفظ امام فقط مختص ائمه معصومین به نحو اتم می باشد .اما به کار بردن لفظ امام به معنای پیشوا و رهبر و جلودار که دوستان فرمودند و بدون در نظر گرفتن معنا و شرایط خاص آن در وجه اول قابیلت کاربرد برای غیرمعصوم را دارد.همان گونه که حتی در آیه 12 سوره توبه پیشوایان کافر ائمه الکفر خوانده شده اند.در تاریخ اسلام نیز افراد غیر معصوم زیادی مانند امام محمد غزالی امام فخر رازی و غیره بدین لفظ خوانده شده اند بنابراین به کاربردن لفظ امام خمینی و امام خامنه ای نه تنها بلا اشکال است بلکه با توجه به جایگاه بی نظیر این دو بزرگوار در تاریخ اسلام لازم می باشد. البته طنز روزگار این است که اولین بار جناب دکتر حسن روحانی در مراسم ترحیم آقا مصطفی لفظ امام خمینی را به کار بردند و از آن به بعد امام به این نام مشهور شدند.
پر واضح است که ولی فقیه که مشروعیتش را از امام معصوم می گیرد و جامع الشرایط می باشد و به قول امام خمینی ولایتش همان ولایت رسول الله می باشد فوق همه مناصب حکومتی می باشد و بقیه مشروعیتشان را ذیل ولایت ولی فقیه حائز می شوند.
اللهم احفظ قائدناالخامنه ای بالقران
نقل قول
 
 
0 #15 ح-خ 1396-10-18 21:24
سلام 1پیشوا 2بلی 3ولی فقیه 4زیراپیشوای انقلاب بود 5بلی +1رهبری
نقل قول
 
 
0 #14 الاحقر 1396-10-18 17:08
سلام الله علیکم

۱-. امام یعنی پرچمدار و پیشوا و ستون
۲- بله. از جمله امام جماعت
۳. ولی فقیه. در عصر ما امام خامنه ای عزیز
۴- زیرا اولین پرچمدار و پیشوای این انقلاب اسلامی و ستون خیمه ی این انقلاب بودند و هستند و خواهند بود
۵- نه تنها باید بگوییم و بنویسم امام خامنه‌ای بلکه به کار بردن هر لفظی غیر از امام برای ایشان ظلم و کوتاهی است.

۵+۱. ولی فقیه که امام امت در عصر غیبت است مقام و اعتبارش اجل و فوق این مقام های دنیایی هست و به این مقامات اعتباری و قوای سه گانه که مشروعیت شان با تایید مقام عظمای ولایت هست قابل مقایسه نیست.
نقل قول
 
 
0 #13 jamshidi536 1396-10-18 14:38
با سلام
1- امام به معنی مقتدا و پیشوا می باشد.
2- از واژه امام به معنی عام برای غیر معصوم نیز استفاده می گردد مانند: امام جماعت و امام جمعه
3- زمامدار مسلمین در زمان غیبت امام عصر (عج) بر عهده ولی فقیه می باشد.
4- امام خمینی در جریان انقلاب پیشوا و مقتدای انتقلابیون در راه برقراری حکومت اسلامی بود به همین دلیل استفاده از لفظ امام برای امام خمینی کاملا درست است.
5-همچنین برای امام خامنه ای عزیز نیز با استناد به این سخن از امام عصر (عج) که در پاسخ به نامه عثمان ابن سعید فرمودند:
"اما الحوادث الواقعه فارجعوا فيها الي رواه احاديثنا، فانهم حجتي عليکم و انا حجه الله."
استفاده از لفظ امام کاملا بجا و به نظر بنده بسیار لازم است.
و اما پرسش آخر:
بالاترین کسی که زمامدار امور مسلمین است و در زمان غیبت امام عصر
(عج) وجودش به حکومت اسلامی تحت امر امام عصر(عج) مشروعیت می بخشد ولی فقیه می باشد و کسی که بر همه مومنین و قوا ولایت دارد ولی فقیه می باشد و بالاترین مقام می باشد.
التماس دعا یاور 536
نقل قول
 
 
0 #12 احسان 110313 1396-10-18 14:09
امام یعنی پیشوا مونین و نائب امام عصر تا قبل از ظهور
نقل قول
 
 
0 #11 محافظ 1396-10-18 13:14
سلام۱.امام به معنای پیشوا میباشد;کسی که مردم به او اقتدا میکنند.
٢.بله.
٣.ولایت فقیه که در جمهوری اسلامی ما به حمد الهی بهترین روش برای تشخیص ولایت فقیه مشخص شده است که جای هیچ گونه شک و شبهه ی حتی عقلانی نیز در این موضوع باقی نمانده است البته برای کسانی که خواهان پذیرش حق باشند.
۴.چون ایشان پیشواو مقتدای ملت بودند (حتی درباطن قلبها نیز پیشوا بودند.)
۵.بله امام خامنه ای.(که به لطف الهی هر روزه .. اقتدار و جایگاه ایشان در بین مردم;چه ظاهری و چه باطنی در حال شکوفایی بیش ازپیش است )
۶. بالاترین مقام که بایستی سیاستهای کلی نظام را رهبری نمایند ;امام خامنه ای هستند.
ولی امورات در دست منتخبین ملت و منسوبین رهبری معظم میباشد که بنا به ظرفیت درک و تحلیل مردم انتخاب شده اند.
و همیشه نیز رهبری معظم ازانتقادات سازنده و امر به معروف و نهی از منکر مسئولین توسط مردم و نخبگان استقبال کرده اند..
ومسلما این امر سبب بالا رفتن تحلیل و درک سیاسی جامعه نیز خواهد شد .
تا انشاءالله منویات رهبری معظم با هوشیاری هر چه بیشتر مردم و نظارتهای مستمر و حسن انتخاب جامعه....
با کمترین هزینه ممکن به مرحله اجرا برسد.
و ایران اسلامی در اوج اقتدار و پیشرفت...
زمینه ساز ظهور حضرتش شود ..
به فضل الهی.
نقل قول
 
 
0 #10 ه زکی 1396-10-18 12:03
سلام علیکم
امام به معنی پیشوا، رهبر و مقتدا می باشد اعم از امامی که خداوند برای مردم قرار می دهد که تنها امام به حق اوست یا خود شخص به زر و زور خود را امام قرار می دهد و یا مردم بر اساس پیروی از یک یا چند نفر آنان را امام قرار می دهند که در کلام الله به هر دو گروه اشاره شده
1. وَجَعَلْنَاهُمْ أَئِمَّةً يَهْدُونَ بِأَمْرِنَا
2. وَ جَعَلْنَهُمْ أَئمَّةً یَدْعُونَ إِلی النَّارِ وَ یَوْمَ الْقِیَمَةِ لا یُنصرُونَ

لفظ امام را بر اساس معنی بالا برای غیر معصوم هم می شود به کاربرد که رایج ترین آن امام جمعه شهرها و یا در مساجد امام جماعت مسجد و در تاریخ مردم علمای بزرگ را با لفظ امام می خواندند

در زمان غیبت بر اساس تکلیف خود ائمه طاهرین به ویژه امام زمان عج ولی امر مسلمین ولی فقیه است که سزاوارترین شخص برای ملقب شدن به لفظ امام است

ما قبلاً و حالا و منبعد در خانه و ... گفته و می گوئیم امام خامنه ای و لاغیر
تا کور شود هر که نتواند دید و شنید
نقل قول
 
 
0 #9 ن.شقایق 1396-10-18 11:26
سلام
1-امام به معنای جلوداراست چگونه است که قران درهمین آیه ازسوره فرقان یکی ازخصوصیات عبادالرحمان را دعا برای امام متقین شدن میداند مگرنه این است که بازدرهمین سوره یکی ازویژگیهای عبادالرحمان راباسلام گذرکردن ازجاهلان می داند ومگرنه این است که رهبرفرزانه انقلاب کنارهمه درایتها وتدبیرها ورهبریهایشان این همه ازخطاکاران واذیت کنندگان به خودشان میگذرند.اگرفقط به همین مورد هم اکتفاکنیم ،کسی رانمی یابیم که ازهمه باگذشت ترنسبت به مردم وسختگیرتربرکفار ومنافقین باشد. وبسیاردلایل واضح وروشن ومتقن دیگری وجود دارد که هم ازعهده من باعلم ناقص برنمی ایدوهم مبحث طولانی میشود.هزاران دلیل بسیارواضح وروشنی می یابیم که به ایشان امام بگوییم.چنان که خیلی ازعلمای حاضرهم به ایشان امام میگویند
وکاملامبرهن است که درعصرحاضر کسی جزامام خامنه ای عزیز رانمی یابیم که شایستگی ولیاقت امامت برمسلمین ومستضعقین وبهتربگویم لیاقت امامت برمتقین راداشته باشد.وهیچکس دیگری نمی تواند حتی ذره ای به گرد خاک پای ایشان برسد .خداوندرحیم حق ایشان رابرماحلال کند.
اللهم احفظ قاعدنا وامامنا امام خامنه ای حتی ظهورالمهدی (عج) وایده بنصرک واخذل اعدائه
نقل قول
 
 
0 #8 shahin88 1396-10-18 10:45
سلام
1-امام به معني رهبر و پيشوا ميباشد . و معني للمتقين اماما.. يعني مرا چنان كن كه بتوانم پيشوا و مقتدا اهل تقوا باشم
2- لفظ امام به غير معصوم هم گفته ميشود مثلا ميگوييم امام جماعت يا امام جمعه و
3- در زمان غيبت امام ، رهبري بر عهد فقيه عادل و آگاه ( ولي فقيه ) ميباشد
4- براي اينكه امام فقيه آگاه بود و رهبري انقلاب را به عهده داشت و او بود كه مردم را هدايت ميكرد.
5- موافقم ، من هم بیشتر اوقات مي نويسم امام خامنه اي
.....
5+1- مقام معظم رهبري بالاترين مقام است و ساير قوا مشروعيتشان را از رهبري ميگيرند. چنان كه حكم رياست جمهوري را ايشان تنفيذ ميكنند. و هر مسولي كه ولايت فقيه را قبول نداشته باشد، آن مقام را غصب كرده است. بايد بركنار شود
نقل قول
 
 
0 #7 علی- ر 334 1396-10-18 10:25
پرسش۱ کلمه امام درعربی به معنی پیشوا وجلودار وپیشرو است و درایه
للمتقین اماما یعنی پیشوای خدا ترسان وپرهیزگاران البته مقام امام بسیار بالاتر است زیرا حضرت ابراهیم علیه السلام بعد از امتحان،به امامت قرار گرفت
پرسش۲لقب امام را به غیر معصوم هم می دهند مانند امام موسی صدر
پرسش ۳در زمان غیبت ولی مسلمین فقیه جامع الشرایط،مدیر مدبر ،شجاع و
اگاه به امور جامعه ودنیاباشد
پرسش ۴ایت الله العظمی خمینی(قدس سره)را امام بود زیرا مردم ومسلمین را از ظلمت رژیم شاه به نور واسلام منزوی شده را جلا بخشید
پرسش ۵ امام خامنه ای بهترین نام برای حضرت اقاست که نایب عام هستند
۱ پرسش بالاترین رهبری در نظام بلا شک با ولی ما،امام خامنه ای است
نقل قول
 
 
0 #6 shahrooz518 1396-10-18 10:21
سلام و خدا قوت خدمت همه محبین اهل بیت علیهم السلام
بالاترین مقام ،امام خامنه ای هستند.
نقل قول
 
 
0 #5 حمیدرضا 1396-10-18 10:09
1-جلودار
2-بله
3-ولی فقیه جامع الشرایط
4-چوت بصیرت مردم توسط فتنه های روحانی نماها خدشه دار نشده بود
5-حقیر به برکت قرآن از روزی که معظم له به ولایت رسیدند حضرتش را امام خامنه ای خطاب کرده ام
1-رهبری بالاترین مقام نظام
نقل قول
 
 
0 #4 یاور 525 1396-10-18 09:55
سلام علیکم
1-امام یعنی پیشوا ، و برای پرهیزگاران پیشوا قرار دادیم

2-بله مانند امام خمینی ( ره ) ، امام خامنه ای و امام موسی صدر

3- روات حدیث که همان مراجع دینی ( البته نه هر مرجع دینی بلکه مراجع تایید شده از طرف امام زمان علیه السلام )

4-به چند دلیل الف :ما معتقدیم ایشان تایید شده از طرف امام زمان ( عج ) بودند ،
ب :عادل ، مرجع دینی ، سیاستمداری شجاع بدون وابستگی به قدرت های غیر الهی، فقیه عادل بودند ،

ج : اسلام را زنده نمودند ،

د : در مقابل طواغیت زمان ایستادن ویار و یاور مستضعفان بودند ، حب دنیا نداشتند

ه : ایران را اسلامی و به دنیا صادر کردند و زمینه ساز ظهور هستند. دنیا را متحول کردند ایشان شخصیتی الهی و سیاسی بودند که سیاستشون عین دیانتشون بودپرهیزگار بودند
آری چنین شخصیتی به حق امام مومنین و پرهیزگاران و منتظرین حضرت ولی عصر هستند

5- رهبر معظم انقلاب امام المسلمین هستند ودر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بالاترین مقام ایشان هستند نه روسای قوای سه گانه چرا که تنها شخصیتی که هم اکنون در عالم نایب عام امام زمان ( عج ) هستند فقط و فقط وجود با برکت ایشانند

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و احفظ قائدنا امام خامنه ای

از حاج اقا رحمتی خیلی التماس دعا دارم
نقل قول
 
 
0 #3 ا بیات 1424 1396-10-18 09:27
سلام علیکم
1-امام یعنی پیشوا و مقتدا، یعنی کسی که در گفتار و کردار و ... به او اقتدا می شود
2-بله به عنوان مثال در نماز جماعت به امام جماعت اقتدا می کنیم و لفظ امام را برای او به کار می بریم
3-نائب بر حق امام زمان علیه السلام زمام دار امور مسلمین است
4-بله مقام معظم رهبری حفظه الله نائب بر حق امام در دوران غیبت است و باید در بسیاری از امور زندگی اجتماعی و فردی به ایشان اقتدا کرد و بنابراین ایشان هم امام می باشند و پیشوای و مقتدایمان
پرسش:
1-بالاترین مقام مقام رهبری نظام است زیرا همان ظور که گفته شد ایشان امام و مقتدا و نائب برحق امام معصوممان امام زمان علیه السلام در دوران غیبت می باشند .
نقل قول
 
 
0 #2 emamzadei 1396-10-18 09:16
سلام
از نظر حقیر
امام یعنی آن عزیزی که بواسطه تقوای الهی،بی میلی به لذات دنیوی و در نتیجه اشتیاق به تقرب الی الله،آبرو و اعتبار و وجهه اش نزد خداون به قدری است که دیگران از درک آن عاجزند.خداوند نیز او را واسطه رحمت و برکات و فیوضاتش به ماسوی قرار می دهد.
در روزگار ما روسیاهان که از دیدن چهره دلربای امام حی و حاضرمان غافل هستیم و از محضر او غایب،باز هم خداوند برما منت نهاده و از سلاله ی پاکان(به کوری چشم همه معاندین ملعونی که اشاره کردید)،عزیزی را به ما عطا کرده که تنها رضایت خداوند را میطلبد و تنها گوش به فرمان حضرت صاحب الامر (عجل الله فرجه)است.
(تنها)
هم به این معنی که فقط و فقط رضایت خداوند و خلیفه او بر روی زمین را مد نظر قرار داده است و هم (تنها)از این بابت که ظاهرا و واقعا جز جمع قلیلی،کسی از مسئولین کذایی این مملکت،همراه او نیست.
اما هیهات که ما نو کران،امام خامنه ای حفظه الله را در راه ظهور مولایمان بقیه الله التعظم(ارواحنا فداه)تنها بگذاریم.هیهات
اللهم احفظ قائدنا و امامنا الخامنه ای
نقل قول
 
 
0 #1 mohamadjj 1396-10-18 08:55
بسم الله
1:امام در عربی به معنی اصل و اساس است.یوم ندعوا کل اناس بامامهم یعنی هرکس با اصل سرشتش که خود تربیتش کرده است محشور می شود.و آیه مورد اشاره شما اشاره به معنای اصطلاحی گرفته شده از امام است.یعنی مارا رهبر و مقتدای متقین قرار بده.
2:در قرآن تمام لغات دارای مراتب هستند.امام نیز دارای مراتبی بیشمار است که امام مطلق همان معصوم و حجت زمان است.ولی این لفظ را به طور عام برای کسی که به او اقتدا می کنیم هم می توانیم استفاده کنیم.استفاده از لفظ امام جماعت برای کسی که پیشتماز است اینگونه است.
3:بنا به گفته خود معصوم فقهای امت حجت صاحب الزمان بر ما هستند در زمان غیبت.فقها نائبان عام حضرت هستند که بعد از غیبت کبری نیابت حضرت را دارند.همچنین یکی از فقهایی که شرایط ایجاد حکومت را دارد باید در راس قرار بگیرد و به نیابت از معصوم به امور مسلمین برسد.
4:زیرا مردم به این شخص اقتدا نمودند و موضع اقتدایشان این بود که ایشان از طرف امام زمان طبق حدیث حجت بودند بر مردم.
5:مسلما استفاده از این لفظ برای این خلف صالح امام خمینی باید رواج یابد.هم بی بی سی بگوید آیت الله خامنه ای هم بیست و سی؟سردمداران کفر می دانند یک لفظ چقدر در ایجاد تذکر و القای معانی مهم است.وقتی شخصی امام بگوید به کسی نا خودآگاه اورا مقتدای واقعی خود می بیند.شخصی که نائب عام است مسلما امام است.اصلا به قول یک بزرگوار ظلم است به تشیع اگر به کسی که پیشنماز است بگوییم امام جماعت ولی به کسی که علمدار اسلام است نگوییم.
6:مسلما و قطعا ولایت فقیه مانند روح در یک بدن است.یعنی تمام اندام هایمان شوونات روحمان هستند.در این نظام تمام قوا از شووناات رهبری هستند.یعنی ولی نایب امام امر اجرایی خود را به قوه مجریه تفویض کرده است و امر قانون گذاری را به قوه مقننه و ...
ان شاالله دعایمان نمایید
نقل قول
 

نوشتن نظر

چون در این سایت شناسایی پیام دهنده حتی با ایمیل و آی پی فرعی آسان است لذا عواقب قانونی ارسال پیام های حاوی توهین متوجه ارسال کننده می باشد!

Copyright © 1387/11/11 - 1396 zohoor.ir تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه نشر معارف قرآن و ولایت محفوظ است.
Template Design:Akin Group
بازگشت به بالا