4

بیان حق (امام خامنه ای)

 

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (سه‌شنبه) در دیدار هزاران نفر از مردم قم با تجلیل و تحسین حرکت عظیم، پر شور، به‌موقع و منسجم ملت در روزهای اخیر، به تشریح ابعاد و لایه های مختلف توطئه دشمنان برای سوءاستفاده از مطالبات به حق مردم پرداختند و با بیان سخنان مهمی خطاب به امریکایی ها، مسئولان کشور و مردم تأکید کردند: ایستادگی و نبرد «ملت با ضد ملت»، «ایران با ضد ایران» و «اسلام با ضد اسلام» همچون چهل سال گذشته ادامه خواهد داشت اما کینه ورزی دشمن نباید موجب شود مسئولان از ضعفها و مشکلات مردم و بویژه طبقات ضعیف غافل شوند.
رهبر انقلاب اسلامی در ابتدای سخنان خود، با گرامیداشت سالروز قیام نوزدهم دی سال ۱۳۵۶، مردم قم را شجاع، سرشار از انگیزه و امید و در صراط مستقیم انقلاب دانستند و گفتند: مردم قم امسال همانند سالهای گذشته در راهپیمایی نهم دی شرکت کردند اما هنگامی که قضایای اخیر بوجود آمد، چهار روز بعد یعنی در روز سیزدهم دی، آن حرکت عظیم را آفریدند.
حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه حرف ملت ایران بویژه جوانان در چهل سال گذشته، «ایستادگی در مقابل زورگویی و زیربار قدرتها نرفتن» بوده است، افزودند: ملت ایران همچنان با همان منطق، اهداف والای خود را دنبال می کند اما با انگیزه تر و پرتجربه تر از گذشته شده است و جوانان انقلابی کشور نیز پرتعدادتر از اول انقلابند.
ایشان قضایای روزهای اخیر را شواهد روشنی از این روحیه ملت ایران دانستند و گفتند: ملت ایران از روز نهم دی که این آتش‌بازی‌ها و شیطنت کاری‌ها آغاز شد، در نقاط مختلف کشور، حرکت خود را آغاز کردند اما هنگامی که دیدند مزدوران دشمن دست‌بردار نیستند، پی در پی و در روزهای متوالی، راهپیمایی ها تکرار شد.
رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: این راهپیمایی ها حوادث معمولی نیست و این حرکت عظیم، منسجم و مردمی در مقابل توطئه دشمن و با چنین نظم، بصیرت، شور و انگیزه در دنیا بی نظیر است.
حضرت آیت الله خامنه ای در توصیف حرکت مستمر ملت، گفتند: این نبرد «ملت با ضد ملت»، نبرد «ایران با ضد ایران» و نبرد «اسلام با ضد اسلام» است که از این پس نیز ادامه خواهد داشت.
ایشان خاطرنشان کردند: البته این مبارزه و ایستادگی و مقاومت موجب نشده است که ملت از دیگر ابعاد زندگی از جمله پیشرفت های علمی و تأمین امنیت و آرامش غافل شود.
حضرت آیت الله خامنه ای، ریشه تمام دشمنی ها و توطئه ها بر ضد ملت ایران را «انقلاب اسلامی» دانستند و تأکید کردند: تمام حرکات ناکام دشمن در این چهل سال، در واقع پاتک به انقلاب است، زیرا انقلاب حضور سیاسی دشمن را ریشه کن کرد.
ایشان گفتند: این بار هم ملت ایران با ایستادگی همچون سدی محکم و ملی با قدرت تمام به امریکا و انگلیس و لندن نشینان گفت که نتوانستید و بعد از این هم نخواهید توانست.
رهبر انقلاب اسلامی به میلیاردها دلار هزینه و سالها شبکه سازی و مزدورپروری بدخواهان ملت ایران برای ایجاد مشکل از دورن کشور اشاره کردند و افزودند: مسئولان فعلی امریکا که ساده لوحی آنها در امور سیاسی آشکار است، این بار خود را لو دادند و به شبکه سازی و مزدورپروری اذعان و هزینه های این طراحی را نیز با سرکیسه کردن دولت های وابسته خلیج فارس تأمین کردند تا شاید بتوانند زباله های فراری از ایران را بازیافت و دوباره وارد میدان کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به اقدام دشمنان در سالهای اخیر در راه اندازی هزاران شبکه مجازی و دهها کانال تلویزیونی، ایجاد جوخه های ترور و انفجار و اعزام آنها به داخل مرزها، و بمباران گسترده ملت با دروغ، تهمت و شایعه خاطرنشان کردند: همه این تلاشها انجام شد تا شاید بتوانند افکار این ملت بویژه جوانان را تغییر دهند اما نتیجه اش، شهید حججی عزیز و دیگر شهدا بودند که در دفاع از انقلاب سینه سپر کردند.
ایشان افزودند: دشمنان حتی برای نفوذ در برخی ارکان، افرادی را تطمیع کردند و خود نیز مستقیم وارد میدان شدند که دخالت های مسئولان امریکایی را در این چند روز اخیر همه دیدند، اما باز هم نتوانستند و ناکام ماندند.
رهبر انقلاب اسلامی، صمیمانه از ملت ایران قدردانی کردند و گفتند: نه یک بار بلکه هزاران بار از این ملت تشکر می کنم؛ ملت ایران حقیقتاً ملتی رشید، با بصیرت، وفادار، با همت، زمان‌شناس و لحظه شناس است و می داند که لحظه‌ی حرکت، چه زمانی است.
حضرت آیت الله خامنه ای تأکید کردند: دشمنان این پیام ها را می گیرند، اگرچه در تبلیغات به روی خود نمی آورند و صدها اخلال گر را هزاران نفر، و حرکات میلیونی مردم را گروه اندک جلوه می دهند اما صاحبان سیاست متوجه این حرکت و پیام های آن می شوند.
ایشان افزودند: ملت ایران با این حرکت عظیم کار خود را کرد و در دل سیاستگذاران دشمن رعب ایجاد کرد و بصیرت و انگیزه خود را به اوج رساند.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تحلیل های مختلفی که در روزهای گذشته از طرف اشخاص و جناح ها در روزنامه ها و شبکه های اینترنتی بیان شده گفتند: همه این تحلیل ها یک نقطه مشترک صحیح داشت و آن اینکه باید بین مطالبات صادقانه و به حق مردم و حرکات وحشیانه و تخریب‌گرانه یک گروه تفکیک قائل شد و مطالبات و خواسته های مردم را پیگیری کرد.
حضرت آیت الله خامنه ای خاطرنشان کردند: اینکه عده ای از حقی محروم بمانند و در جایی جمع شوند و اعتراض کنند، یک مطلب است اما اینکه عده ای از این تجمع سوءاستفاده کنند و به قرآن و اسلام دشنام دهند و به پرچم ایران اهانت کنند و مسجد آتش بزنند، یک مطلب دیگر است.
ایشان افزودند: اعتراض ها یا درخواست های مردمی همواره بوده و اکنون نیز هست؛ در همین یکسال اخیر، برخی از مردم در بعضی شهرها یا در مقابل مجلس به دلیل مشکلات صندوق ها یا برخی مؤسسات مالی، اجتماعاتی داشتند که هیچ‌کس هم با آنها معارضه و مخالفتی ندارد و باید این حرفها گوش داده و رسیدگی شوند و در حد وسع و توان پاسخ داده شود.
حضرت آیت الله خامنه ای سپس در تبیین ابعاد قضایای اخیر گفتند: قرائن و شواهد اطلاعاتی نشان می دهد که این قضایا سازماندهی شده بوده و در شکل گیری آن، یک مثلث فعال بوده است.
ایشان افزودند: یک رأس این مثلث، امریکا و صهیونیستها بودند که طراحی را انجام دادند و چند ماه برروی این طراحی کار کردند و بنای آنها این بود که حرکت ها از شهرهای کوچک شروع شود تا به مرکز برسد.
رهبر انقلاب اسلامی گفتند: رأس دوم این مثلث، یکی از دولتهای پولدار خلیج فارس است که هزینه این نقشه را تأمین کرد و رأس سوم نیز، پادوها بودند که مربوط به سازمان آدمکش منافقین هستند و از ماهها قبل آماده بودند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به فراخوان ها، خاطرنشان کردند: در این فراخوان ها، شعار «نه به گرانی» مطرح شده بود که شعاری جذاب بود تا عده ای را بدنبال خود وارد صحنه کنند.
در ابتدای کار هم عده ای با این شعار همراه شدند اما مردم به محض آنکه دیدند، هدف و شعارها تغییر کرد، صف خود را جدا کردند.
ایشان در همین خصوص افزودند: همان افرادی که روز پنجشنبه و جمعه در اجتماع «نه به گرانی» شرکت کرده بودند، بعد از جدا کردن صف خود، در اجتماع عظیم نهم دی به میدان آمدند و برضد امریکا و منافق شعار دادند.
رهبر انقلاب اسلامی در ادامه تبیین قضایای اخیر به برخی حرفها در رسانه های دشمنان اشاره کردند و گفتند: برای سازماندهی و عملیات دو قرار گاه فرماندهی در همسایگی ایران تشکیل شده بود، یکی از این قرارگاهها برای هدایت عملیات در فضای مجازی بود و قرارگاه دوم برای مدیریت اغتشاش ها که هر دو قرارگاه بوسیله امریکایی ها و صهیونیست ها فرماندهی می‌شد و پیروزی خود را نیز قطعی می دانستند.
حضرت آیت الله خامنه ای با سپاسگزاری به درگاه خداوند متعال که دشمنان ملت ایران را از نادان ها قرار داده است، تأکید کردند: برغم مقابله پی در پی مردم، دشمنان هنوز ملت ایران را نشناخته اند و معنای این سد محکمِ ایمان و شجاعت ملی را نفهمیده اند.
ایشان، بیهوده‌گویی‌های اخیر مسئولان امریکایی را ناشی از عصبانیت شدید و شکست اخیر دانستند و گفتند: می گویند حکومت ایران از مردم خود می ترسد! خیر. حکومت ایران متولد این مردم است و نظام اسلامی چهل سال است که به پشتوانه همین مردم در مقابل شما ایستاده است.
رهبر انقلاب اسلامی افزودند: می گویند حکومت ایران از قدرت امریکا هراس دارد؛ در پاسخ می گوییم اگر ما از شما هراس داشتیم، چگونه در دهه پنجاه شما را از ایران بیرون ریختیم و در دهه نود نیز شما را از کل منطقه بیرون راندیم.
ایشان به یکی دیگر از گزافه‌گویی‌های مقامات امریکایی مبنی بر نگرانی از نحوه رفتار با معترضان اشاره کردند و افزودند: شما خجالت نمی کشید؟ در یک‌سال گذشته هشتصد نفر از مردم امریکا به دست پلیس کشته شده اند. در قضیه قیام وال استریت هر کاری که توانستید بر ضد مردم کردید و با هر احتمال و تهمتی، مردم را کشتید؛ آن وقت برای مردم ایران اظهار نگرانی می کنید؟
حضرت آیت الله خامنه ای همچنین با اشاره به ابراز نگرانی مسئولان انگلیس خبیث گفتند: اخیراً در موضوع حمله به مسلمانان انگلیس و دفاع مسلمانان از خود، یک قاضی انگلیسی، احکام بسیار سنگینی داد؛ حالا مسئولان چنین کشوری، دلسوز معترضان شده اند؟
رهبر انقلاب اسلامی، «براندازی نظام جمهوری اسلامی» را هدف مشخص امریکایی ها خواندند و با اشاره به تلاش دولت قبلی امریکا در پنهان کردن این هدف در موضع‌گیری‌ها و نیز نامه هایی که برای رهبر انقلاب می فرستاد، گفتند: البته رفتار آنها همان رفتار براندازی بود که دولت فعلی، صریح و بدون ملاحظه آن را اعلام می کند.
حضرت آیت الله خامنه ای، تلاش برای گرفتن ابزارهای اقتدار ملی ایرانیان را روش اصلی و وسیله امریکایی‌ها برای تحقق «براندازی» برشمردند و افزودند: «عواطف مردم و افکار عمومیِ هم جهتِ با حکومت» و «ایمان و انگیزه جوانان» از جمله ابزارهای اصلی اقتدار ملی است و به همین علت دشمنان درصدد تضعیف و سلب آنها هستند.
«قدرت دفاع موشکی» و «حضور مقتدرانه در منطقه» از دیگر ابزارهای اقتدار ملی ایرانیان بود که رهبر انقلاب یادآور شدند و افزودند: امریکا جرأت نمی کند اسم مذاکره با ما را بیاورد اما یک کشور اروپایی می گوید می خواهیم با ایران درباره حضور منطقه ای آن مذاکره کنیم در حالی که باید از او پرسید شما چرا در منطقه حضور دارید؟
رهبر انقلاب سپس سه نکته اساسی را خطاب به هیأت حاکمه امریکا مورد تأکید قرار دادند: اول: سرِ شما در حوادث اخیر به سنگ خورد و اگر در آینده تکرار کنید باز هم ناکام خواهید ماند. دوم: در این چند روز به ایران خسارت زدید، این کار بی تقاص نخواهد ماند و سوم: این کسی که به گفته خود امریکایی ها تعادل روحی- روانی ندارد، بداند که این دیوانه‌بازی‌های نمایشی، بی‌جواب نخواهد ماند.
حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به ایستادگی نظام در مقابل زورگویان و دفاع از منافع ملت و کشور افزودند: کسانی که در خارج یا متأسفانه در داخل دوست دارند با امریکایی ها پیوند بخورند و نشست و برخاست کنند، این حرفها را بشنوند و بدانند که نظام جمهوری اسلامی به فضل الهی همه مشکلات را برطرف خواهد کرد.
بخش دیگری از سخنان رهبر انقلاب خطاب به مسئولان کشور و عناصر و فعالان سیاسی بود. ایشان خود را هم مخاطب این سخنان دانستند و در نکته ای بسیار مهم گفتند: دست داشتن دشمن در مسائل اخیر، تحلیل نیست بلکه بر مبنای اطلاعات و خبر بیان شد اما این نباید موجب شود که از ضعف ها و مشکلات خودمان غافل شویم.
رهبر انقلاب تأکید کردند: دشمنان مانند مگس روی زخم ناشی از مشکلات و ضعف ها می‌نشینند، بنابراین باید زخم را خوب کنید و نگذارید بوجود آید چرا که اگر مشکل داخلی نداشته باشیم، تبلیغات و فضاسازی بیگانه اثر نمی گذارد و امریکایی ها هم نمی توانند هیچ غلطی بکنند.
حضرت آیت الله خامنه ای، «دفاع از حقوق مردم و تلاش برای حل مشکلات آنها» را وظیفه همه مسئولان برشمردند و افزودند: قشرهایی از مردم به خصوص «طبقات ضعیف» تحت فشار هستند و باید همه همت مسئولان صرف حل مشکلات موجود شود.
«شناخت مشکلات جامعه، تمرکز بر حل مسائل اساسی و تقسیم کار برای رفع آنها» توصیه مهم دیگر رهبر انقلاب به مسئولان سه قوه بود.
ایشان با اشاره به تشکیل چندین جلسه با مسئولان و مدیران اصلی کشور درباره آسیب های اجتماعی و اقدام برخی مسئولان در کاهش بعضی از این آسیب ها افزودند: همه بدانند که مشکلِ حل‌نشدنی و گره‌ی بازنشدنی در کشور نداریم اما باید در این زمینه آماده‌تر، پا به‌رکاب‌تر، بیشتر و دقیق تر، کار و تلاش کنیم.
«وحدت و همدلی» دیگر توصیه مؤکد رهبر انقلاب به مسئولان بود.
ایشان افزودند: در این شرایط که دشمنِ لجوج تهدید می کند و درصدد ایجاد مشکلات است، مسئولان و مجموعه های سیاسی باید «هم افزایی» کنند و از تحلیل و تضعیف یکدیگر خودداری کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای با یادآوری صدمات و خساراتی که در سال ۸۸ به علت بی قانونی برخی عناصر، متوجه مردم و ایران شد، افزودند: تسلیم در مقابل قانون همچون همیشه توصیه، تأکید و طلب بنده از همه مسئولان و دستگاهها است.
رهبر انقلاب، «تذکر و انتقاد منصفانه» را لازم و مفید دانستند و در عین حال افزودند: نباید انتقاد و تذکر را با یک کلاغ چهل کلاغ کردن، مبالغه و تعمیم غیرمنطقی، به ابزار شایعه و سیاه‌نمایی تبدیل کرد.
ایشان افزودند: نباید وجود تعداد اندکی مدیر یا قاضی فاسد را به هزاران مدیر اجرایی یا قاضی شریف تعمیم داد و دل جوانان عزیز میهن را خالی کرد، همچنان‌که نباید یکی دو نماینده را که در میان حدود ۳۰۰ نماینده، جور دیگری مشی می کنند، به همه نمایندگان تعمیم داد.
رهبر انقلاب، «تمرکز مسئولان کشور» بخصوص مسئولان اجرایی را بر مسائل کلیدی بویژه اشتغال و تولید و حل مشکل واردات ضروری خواندند و افزودند: این مسائل را بارها به مسئولان اجرایی تذکر داده ایم.
ایشان در همین زمینه افزودند: برخی گله می کنند که رهبری چرا تذکر نمی دهد اما بنده با گزارشهای مردمی و دیگر گزارشها از مسائل اساسی و مشکلات مردم با خبرم و مدام تذکر می‌دهم؛ به‌گونه‌ای که این تذاکرات علنی، یک دهم هشدارها و اوقات تلخی های ما با مسئولان در جلسات غیرعمومی هم نیست.
حضرت آیت الله خامنه ای بار دیگر با تأکید بر اهتمام مسئولان براشتغال و رونق تولید داخلی خاطرنشان کردند: بیکاری ریشه اصلی بسیاری از مفاسد است و باید با رونق تولید، آن را حل کرد البته پول پاشیدن بی حساب و کتاب مشکل را حل نمی کند و خوشبختانه مسئولان دولتی در این زمینه ها مشغول کار هستند.
رهبر انقلاب در بخش دیگری از سخنانشان با تشکر از مسئولان امنیتی، انتظامی و سپاه و بسیج افزودند: در مسئله اخیر باید میان جوان و نوجوانی که تحت تأثیر هیجان فضای مجازی حرفی زده و کاری کرده با کسانی که جزو پادوهای امریکا و ضد انقلاب هستند فرق گذاشت.
رهبر انقلاب افزودند: با کسانی که هیجانی وارد ماجرا شده اند چه دانشجو، چه غیر دانشجو باید صحبت و روشنگری کرد اما کسی که پادوی منافقین است و آدم می کشد حسابش جداست.
بخش پایانی سخنان رهبر انقلاب مستقیماً خطاب به مردم بود.
ایشان حضور تعیین کننده، بی منت و با بصیرت ملت عزیز را در هنگامه های نیاز کشور موجب جلب رضایت پروردگار کریم خواندند و افزودند: در همه چهل سال اخیر هر جا لازم بوده در انتخابات، راهپیمایی ها و هر صحنه لازم دیگر، مردم سینه خود را سپر کرده اند و به ایران آبرو داده اند.
رهبر انقلاب با اشاره به شایعه پراکنی به عنوان یکی از ابزارهای مهم دشمنان به مردم توصیه کردند: هر موضوعی را مادام که سند درست و مطلب منطقی و معقول ندیده اید، باور نکنید و شایعات دشمن و دیگر حرفهای بی مبنا را منتشر و پراکنده نکنید.
حضرت آیت الله خامنه ای افزودند: مردم بدانند مسئولان کشور نخوابیده اند و به قدر وسعشان در حال کار و تلاشند؛ البته جاهایی قصور و تقصیر هم هست.
ایشان با اشاره به روند جاری حل برخی مشکلات گفتند: حل بعضی مسائل دیگر زمان بر است، ضمن اینکه تقریباً همه مسئولان مستقیم یا غیرمستقیم انتخاب خود مردم هستند که باید با ابتکار، به روز بودن و آمادگی های جسمی و عصبی، فعالیت برای حل مشکلات را افزون‌تر کنند.
حضرت آیت الله خامنه ای در همین زمینه انتخاب مسئولان با رأی مردم افزودند: مردمسالاری دینی را صادقانه و واقعاً قبول دارم؛ به همین علت به هرکسی که مردم رأی بدهند، کمک می‌کنم همچنانکه درباره همه دولتها از جمله این دولت، این کار را کرده ام و ادامه خواهم داد.
رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنانشان تأکید کردند: به آینده بسیار روشن کشور امیدوار هستم و می دانم خداوند اراده کرده این ملت را به عالی ترین درجات برساند که به فضل الهی چنین خواهد شد.

 

نظرات   

 
0 #24 کوثر تشنه 1396-10-29 16:16
سلام علیکم
تاریخ هرچند برای عبرت است نه برای تکرار اما آنچه که بی شک تکرار پذیر است و از جمله امور همیشگی تکرار شونده و سنت الهی است تکرار آزمونها در طول اعصار و دورانها ی مختلف است تا مردم هیچ دوره ای از دورانهای حیات نتوانند ادعایی کنند که اگر خود در آن شرایط می بودند رفتار دیگری انجام می دادند و این بی شک تکراری ترین آزمونی است که خداوند از بندگانش میگیرد
مردم این سرزمین با تاریخ اسلام آشنایی دارند و میدانند بر سر رهبران شایسته ی دینشان چه آمده است و از روی همین شناخت است که در دیدارهای با رهبری عزیز شعار (ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند )را سر میدهند
پس شناختی اساسی و اصولی مبنای اینگونه شعارها بوده و هست اما طبق آیه ی اول سوره ی مبارکه عنکبوت آیا مردم بدون محک و آزمایش رها میشوند ؟
آیا اگر بدون آزمودن میزان سرسپردگی و تعلق خاطر به امامان عزیز سلام الله علیها و رسول الله صلی الله و علیه و آله به صرف گفتن اینگونه شعارها آنها را در زمره صالحان قرار خواهند داد؟هرگز اینگونه نیست چرا که این سنت خداست که ایمان مردم را محک بزنند از ابتدا تا انتها
اکنون شرایط جامعه به سمتی میرود که معاویه نماها و مشاوران دیوسیرت آنها دستور به حمله به خیمه ی مولا را داده اند اما به گونه ای که اگر هوشیار نباشیم و اگر بصیرت نداشته باشیم خودمان به عنوان سرباز برایشان جانفشانی خواهیم کرد
گاه آزمون است و خداوند دوباره یک علی مقتدر مظلوم را بر قومی گمارده تا مایه ی آرامش قلبشان و هدایت آنها و البته آزمودن ایمانشان باشد
باید ثابت کنیم این که در دیدارهای با ولی امر مسلمین شعار حمایت سر میدهیم از عمق وجودمان است یا از روی عادت

------
احسنت
نقل قول
 
 
0 #23 علیان 1396-10-24 21:45
سلام
برداشت:
راه حل مشکلات مشخص است اما ظاهرا هدف اصلی چیز دیگری غیر از مشکلات کشور است.
نقل قول
 
 
0 #22 حامی 1396-10-24 12:46
حاج اقا روایتی دٲریم که درسال ظهور اتشی به مدت هفت شبانه روز از شرق پدیدار می شود میشه بگوییم کشتی اتش گرفته ایرانی همان اتش است ،حامی، یاور 1802
نقل قول
 
 
0 #21 علیان 1396-10-22 14:44
سلام
ببخشید چرا پیغام ونظر بتده در مورد فرمایشات رهبر را نکذاشتید؟
نقل قول
 
 
0 #20 کوثر تشنه 1396-10-21 21:34
سلام علیکم
ضمن عرض خدا قوت به تمامی عزیزانی که در این سایت زحمت میکشند خواستم خواهش کنم نتیجه نظر سنجی رو اعلام بفرمایید تا بدانیم مهمترین کلید واژه سخنان حکیمانه رهبر معظم چه بوده است
در پرتو عنایات حق مستدام و برقرار باشید
نقل قول
 
 
0 #19 Ahmadabdi2181q 1396-10-21 11:25
سلام بر مهدی فاطمه عج و بر شما سید بزرگوار خواهشمندم در صورت صلاحدید بنده حقیر سراپاتقصیر را از اخبار خاص و راهنمایی های ارزشمندتان بی نصیب نگذارید. التماس دعا یاعلی مدد
نقل قول
 
 
0 #18 مهدی1414 1396-10-21 10:43
سلام
ان شالله تقاصی که اقا فرمودند از دشمن می گیرم همان سیلی محکم خداست
و این که فرمودند می دانم خداوند اراده کرده است این ملت را به عالی ترین درجات برساند ، ان شالله نشان از شروع گشایش ها به زودی و رسیدن به ظهور دولت حق مهدوی.
نقل قول
 
 
0 #17 shahin88 1396-10-21 08:38
سلام
از فرمايشات ديگر امام خامنه اي
تقاص از آمريكا بابت خسارتهايي كه در اين مدت به ايرا زده است و همچنين جواب ديوانه بازيهاي نمايشي آمريكا
همانطور كه حاج آقا پيش بيني كرده بودند، ما منتظر سيلي محكم خدا به آمريكا و پادوهاي آنها هستيم
ياور561
نقل قول
 
 
0 #16 hobako1993 1396-10-21 08:29
جمله ای بسیار تبیین کننده از لحاظ رسانه ای:
این نبرد، نبرد ملت با ضد ملت، نبرد ایران با ضد ایران و نبرد اسلام با ضد اسلام است.
نقل قول
 
 
0 #15 ف.د 1396-10-21 07:57
سلام رساله شرح سر رو از کجا ميشه تهيه کرد؟انتشاراتش کيه؟
نقل قول
 
 
0 #14 علی- ر 334 1396-10-21 07:41
سلام علیکم
استاد گرامی صبح شما وادمین محترم بخیر.
خواهشمندیم از اخبار خاص وشرح سر وحوادث سال جدید ومنطقه ما را هم اگاه بفرمایید.
متشکریم
نقل قول
 
 
0 #13 ن.شقایق 1396-10-20 16:05
سلام
شایداینگونه سخنان امام خامنه ای نوعی هل من ناصرینصرنی ازجانب ایشان باشد .
نقل قول
 
 
0 #12 عضو1801 1396-10-20 15:22
با سلام
آنچه برداشت اینجانب از سخنان آقا میباشد این است که ایشان غیرمستقیم میفرمایند اگر مشکلات زیاد است یک بخشی از آن مربوط به این دولت و فقدان برنامه های اقتصادی مناسب میباشد که انتخاب خود شما بود و میتوانستید انتخاب بهتری داشته باشید و بخشی از مشکلات نتیجه ی عمل خودتان یعنی انتخاب دولتیست که 4سال آنرا آزمودید و بدون دیدن نتیجه ی مناسب باز به آن رای دادید.
در ادامه هم میفرمایند که دیگر تکیه به برجام بس است دولت ابتکاری از خود نشان دهد.ضمن اینکه آمادگی جسمی و عصبی هم شاید کلید واژه ای باشد در رابطه با عصبیتهای بعضی دولتمردان در برابر هشیاری مردم در فرونشاندن فتنه.
در نهایت هم میفرمایند با همه ی کاستیها و مشکلاتی که این دولت ایجاد کرده چون انتخاب مردم است از کمک و همراهی آن کوتاهی نمیکنم.
نقل قول
 
 
0 #11 ۵۳۶ 1396-10-20 13:51
با سلام
دولت انتخاب مردم است و حضرت امام خامنه ای با احترام به رای مردم حکم ریاست جمهور را تنفیذ مکنند حال اگر نظر مردم تغییر کند حضرت آقا به نظر مردم احترام میگذارند. . . . . .
التماس دعا یاور ۵۳۶
نقل قول
 
 
0 #10 ه زکی 1396-10-20 13:44
سلام علیکم
مختصر اینکه : حقیر به محض تذکر این موضوع از جانب حضرت آقا که من کسی و دولتی را که منتخب مردم است رو قبلا، حالا و بعدا هم حمایت میکنم
برداشتم این بود که به عده ای که این دولت را انتخاب کردند تذکری بدهند که شما به انتخاب خود اعتراض دارید داشته باشید
عملکرد این دولت منتخب خود را پای نظام و رهبری مگذارید و اینکه ما فعلا اجازه ادامه کار به این دولت را داده ایم فقط و فقط به خاطر احترام به انتخاب این دولت توسط اکثریت مردم است. هر چند انتخابی اشتباه. و نه به خاطر مورد تایید بودن دولت و رئیس دولت کنونی از جانب معظم له
پس شما آنچه را کاشتید درو میکنید. نتیجه انتخاب نادرست دیروز وضعیت امروز است.
عبرت گرفته و در انتخابات سرنوشت ساز کشور تابع احساسات و عوام فریبی داخلی و خارجی نباشید و به دلیل ترس از جنگ و تحریم و ... فریب نخورده و گوش به روشنگری های ولی فقیه داشته باشید تا بعد از انتخاب کاسه چه کنم دست نگیرید و اینگونه برای مردم و نظام هزینه ایجاد نکنید
تمام کسانی که به دولت حاضر رای دادند در همه این مشکلات سهیم هستند و فردای قیامت بابت انتخاب نادرستشان و عملکرد دولت و هزینه های تحمیلی به نظام و مردم باید پاسخگو باشند
و آخر دعوانا ان الحمد لله رب العالمین و سلام علی عباد الله الصالحین
نقل قول
 
 
0 #9 غلام رضا 1396-10-20 10:52
سلام علیکم. استنباط بنده اینست که حضرت آقا(حفظ الله) روی" صداقت در مردم سالاری دینی" از طرف مسئولان تاکید داشتند و حمایت از دولتمردان را به احترام رای مردم وتازمانیکه در خط اسلام وانقلاب ومصالح مردم باشند ، خواهند داشت.
نقل قول
 
 
0 #8 salam113 1396-10-20 10:04
سلام
بیانات رهبر بزرگوارمان بدون اشاره به سالگرد هاشمی رفسنجانی ، سخنانی واضح و شفاف برای تمام آحاد جامعه اسلامی است و این بشارت عظیم و بزرگ سخن از نزدیکی ظهور و آماده کردن جامعه و دلها به سوی ظهور دارد.
نقل قول
 
 
0 #7 shahin88 1396-10-20 09:29
سلام
امام خامنه اي فرمودند من مردم سالاري ديني را صادقانه قبول دارم و به همه دولتها كمك مي كنم . اما مي بينيم كساني كه دائم دم از مردم سالاري مي زنند صادق نيستند و وقتي كه چيزي خلاف ميل آنها باشد دست به هر كاري مي زنند تا نظر و راي ديگران را خراب كنند و به هدف خودشان برسند و در اين كار صادق نيستند.
نقل قول
 
 
0 #6 سعید۹۵۷ 1396-10-20 08:37
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام علیکم
رهبر انفلاب فرمودند: تقریبا همه ی مسئولان به طور مستقیم و یا غیر مستقیم به انتخاب مردم هستند که باید با ابتکار و به روز بودن و آمادگی جسمی و عصبی فعالیت برای حل مشکلات را افزون تر کنند و در جای دیگر فرمودند که مردم سالاری دینی را صادقانه قبول دارم و به همین علت به منتخب مردم کمک میکنم .
نقل قول
 
 
0 #5 علی- ر 334 1396-10-20 04:36
سلام علیکم
امام خامنه ای ،:مردمسالاریدین ی را قبول دارم،به همین علت به هر کسی که مردم رای دهند کمک می کنم.
امام خامنه ای در دوران روئسای گذشته به همه انها کمک وراهنمایی می فرمود حتی به راسای کشورهای دیگر که به دیدار ایشان می امدند.
کلیدواژه: می دانم خداونداراده کرده این ملت را به عالیترین درجات برساند که به فضل الهی چنین خواهد شد.
این کلام امام خامنه ای خبر همراهی مومنین و خبر نزدیکبودن ظهور ویاری ایشان از ایرانیان را می دهد که انقلاب به ظهور متصل است. اللهم عجل لولیک الفرج
نقل قول
 
 
0 #4 yousef 1396-10-20 00:55
سلام علیکم
تحلیل بنده حقیر از کلیدواژه سخنان مهم امام خامنه ای مصداق آیه شریفه ان الله لا یغیر بقوم حتی یغیر ما بانفسهم می باشد
نقل قول
 
 
0 #3 golil08297 1396-10-19 23:33
سلام.
سخنان ولی امر امام خامنه ای صریح و روشن بود.
انتخاب با اختیار چه خوب و چه بد ثمره اش را مردم میبینند.
نکته بعدی اینکه اگر مسئولین همین رخوت و سستی را داشته باشند مطالبات مردم بیشتر میشود.
نکته بعد بزودی شروع نمودار عزت و پیشرفت ایران اسلامی رقم میخورد و شروع میش
نقل قول
 
 
0 #2 فارس 1396-10-19 21:50
سلام علیکم
به نظر بنده منظور از تاکید بر اهمیت به رای و خواسته و مطالبه مردم و مردمسالاری دینی درسخنان امروز حضرت آقا همین است که اگر هر زمان این رای و خواست اکثریت تغییر کند و مطالبه گری در جهت تغییر باشد امام خامنه ای هم آن را می پذیرند
نقل قول
 
 
0 #1 montazer59 1396-10-19 20:42
سلام بر سید عزیز
خیلی دیر گذشت این چند روز خیلی منتظر بودم تا ببینم رهبر حکیم ام چه میفرمایند والحمد لله امروز من هم خیلی دلگرم شدم به آینده. و این صحبت های دلگرم کننده رهبر بنظر حقیر خودش بسیار کار ساز خواهد بود. فقط چند تا سوال داشتم که امید وارم سید بزرگوار رانمایی ام بفرمایند.
اول اینکه آقا فرمودند بی تقاص نخواهد بود. مرادشان چیست؟؟ دوم اینکه فرمودند این کار های آمریکا بی جواب نخواهد ماند این یعنی چی؟؟
سوم اینکه نکته حضرت آقا درانتخاب مردم و ...
نقل قول
 

نوشتن نظر

چون در این سایت شناسایی پیام دهنده حتی با ایمیل و آی پی فرعی آسان است لذا عواقب قانونی ارسال پیام های حاوی توهین متوجه ارسال کننده می باشد!

Copyright © 1387/11/11 - 1396 zohoor.ir تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه نشر معارف قرآن و ولایت محفوظ است.
Template Design:Akin Group
بازگشت به بالا