مکتب پویا و انسان ساز تشیع به زودی جهان را به نور اسلام ناب منور خواهد کرد.

آمریکا با قرارداد و مذاکره از دشمنی با ایران دست بر‌نمی‌دارد

امیر سرلشکر عطاءالله صالحی فرمانده کل ارتش در مراسم تودیع و معارفه فرمانده سابق و جدید نیروی زمینی ارتش گفت : آمریکا با قرارداد و مذاکره از دشمنی با ایران دست‌بر‌نمی‌دارد و هر گونه دلبستگی به دشمن باعث ذلت می‌شود.

مراسم تودیع امیر احمدرضا پوردستان فرمانده پیشین نیروی زمینی ارتش و معارفه امیر کیومرث حیدری فرمانده جدید این نیرو صبح دیروز در محل سالن مطهری نزاجا برگزار شد.
امیر سرلشکر عطاءالله صالحی فرمانده‌ کل ارتش جمهوری اسلامی ایران صبح دیروز در مراسم تودیع و معارفه فرمانده پیشین و جدید نیروی زمینی ارتش با اشاره به تأکیدات فرمانده‌کل قوا افزود: اولویت مهم برای همه مسئولان سیاسی و غیرسیاسی بصیرت است و مهم‌ترین نکته در بصیرت نیز دشمن‌شناسی است، این که دشمن چیست و کیست، این که چه ‌چیزی مردم را تهدید می‌کند، راحت‌ترین راه‌حل دشمن‌شناسی، شناخت دشمن در نظر «دشمن» است یعنی اینکه چه‌کسی در نظر تهدیدات دشمن قرار دارد.
امیر صالحی افزود: باید بدانیم دشمن عرضی است یا طولی؟ یعنی ما  الان با عراق دوست هستیم اما در طول هشت سال جنگ دشمن بودیم، این دشمن، دشمنی فصلی است. دشمن طولی هیچ‌گاه مقاصدش را در طول زمان نسبت به خود ترک نمی‌کند. آمریکا با ما دشمنی طولی دارد، فکر نکنیم با خنده و دوستی، دشمن با ما کنار می‌آید. هرگونه دلبستگی به آمریکا موجب ذلت ملت خواهد شد. به گرگ نباید دل بست.
وی گفت: در زمان جنگ فقط امام بود، اما ببینیم امام چه داشت که در برابر شرق و غرب ایستاد. امروز نیز خلف ایشان با قدرت ایستاده و از هیچ تهدیدی واهمه ندارد. اگر برخی در جلسه 4 سال پیش ما بودند ، خبری از تهدید داعش نبود. ما بر اساس یافته‌هایی گفتیم تهدید عملیاتی از غرب است. همه با تعجب پرسیدند «غرب؟» ما به‌‌اتفاق سردار جعفری به بازدید منطقه رفتیم، آمدیم، گفتیم این تهدید در حال عملیاتی شدن است حتی در محضر آقا نیز مطرح شد. با مدرک گفتیم و این تهدید امروز واقع شده است.
فرمانده‌کل ارتش جمهوری اسلامی اضافه کرد: دشمن طولی با قرارداد و مذاکره از بین نمی‌رود و از دشمنی دست برنمی‌دارد، دوره «راحت‌باش» نباید دوره فریب باشد و کسی نباید گول بخورد. امروز، این دشمن به‌خاطر رهبری شجاع و ظرفیت نیروهای مسلح در خط مقدم قدرت اعمال اراده ندارد اما دنبال فرصت است زیرا این گرگ اهلی شدنی نیست.
امیر صالحی با بیان این که داعش و تهدیدات تکفیری‌ها در آینده نزدیک از بین می‌رود اضافه کرد: دشمن پس از ناکامی در این عرصه دنبال تهدید دیگری است و برای آن جایزه می‌گذاریم! هرکس و هر نیرویی از ارتش و سپاه اگر تهدید آینده را شناسایی کند 20 میلیون تومان جایزه دریافت می‌کند. اگر نیرویی از سپاه یا ارتش ظرف یک ماه، مؤلفه‌هایی را ارائه کند که «تهدید آینده کشور چیست؟ از کجا و از چه‌زمانی شروع می‌شود؟» این جایزه به او تعلق می‌گیرد.
نیروهای مسلح ایران تفاوت ماهوی
 با نیروهای مسلح جهان دارند
امیر کیومرث حیدری فرمانده جدید نیروی زمینی ارتش صبح دیروز در مراسم معارفه خود در سالن مطهری نزاجا، امام خمینی را پرچمدار عزت و افتخار انقلاب اسلامی دانست و گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به برکت وجود نورانی ولی امر مسلمین از سه تفاوت ماهوی با همه نیروهای مسلح دنیا برخوردارند. تفاوت در مشروعیت و مقبولیت یکی از این موارد است. تفاوت در ماموریت و تفاوت در سلسله مراتب فرماندهی دو تفاوت دیگر با سایر نیروهای مسلح دنیاست.
فرمانده جدید نیروی زمینی ارتش با اشاره به انتصابش به فرماندهی جدید نیروی زمینی ارتش گفت: زیر بار مسئولیت سنگینی رفته‌ام و این مسئولیت امانتی گران‌قدر است؛ ان‌‌شاءالله با شهادت این امانت را به مسئول بعدی تحویل دهم. امیدوارم با شهادت در رکاب ولی امر مسلمین شرمنده ایشان نشوم و این امانت را با شهادت تحویل فرد دیگری دهم.
انتظار فرمانده‌کل قوا از ارتش خواندن دست دشمن است
سردار محمد شیرازی رئیس ‌دفتر نظامی فرمانده‌کل قوا نیز صبح دیروز در مراسم تودیع و معاوفه فرماندهان نیروی زمینی ارتش با اشاره به دستاوردهای ارتش در زمینه اطلاعات تصریح کرد: الحمدلله دستاورد‌های خوبی در زمینه اطلاعات حتی در بخش خارج از کشور کسب شده است؛ اطلاعات چشم ماست و می‌توانیم با آن اطلاعات دقیق پیشروی خود را ببینیم. مأموریت ارتش مشخص است و توان وسیعی دارد. انتظار حضرت آقا از ارتش کارهای اطلاعاتی و پس از آن آمادگی برای عملیات است.
رئیس‌ دفتر نظامی فرمانده‌کل قوا ابراز کرد: در حکم امیر حیدری نیز بر تحرک و آماده‌سازی نیروها تأکید شده است، تحرک اقدام اولیه برای انجام هر مأموریتی است. بحث جابه‌جایی و تاکتیک حائز اهمیت است و باید در این بخش تقویت شد. باید تهدیدات را مشخص و بر اساس آن طرح‌های عملیاتی را طرح‌ریزی و نمونه‌های آن را در رزمایش‌ها اجرا کرد. این آمادگی‌ها باید بر اساس تهدید روز باشد.
سردار شیرازی با اشاره به تهدیدات محیط ایران گفت: در این زمینه نیروی زمینی قدم‌های خوبی برداشته است. تهدید داعش را از خیلی قبل، پیش‌بینی کردیم و محقق شد، انتظار آقا این است که ما دست دشمن را بخوانیم و بدانیم حرکت بعدی آن چیست. داعش به هدف نرسید اما باید اقدام اساسی برای متوقف کردن این حرکت صورت گیرد.
وی با بیان اینکه باید هدف بعدی دشمن را شناخت و بر اساس آن وارد کار شد، تصریح کرد: فضای مجازی را باید بشناسیم و اجازه ندهیم از این ناحیه ضربه بخوریم. این فضا امکانی را برای دشمن فراهم می‌کند، لذا نیاز است هوشمندی داشته باشیم.

نظرات   

 
#1 فرهادی 1395-09-03 00:13
سلام علیکم.
جواب برای فرمانده ارتش چگونه ارسال شود؟
منظورم شناسایی تهدید آینده کشور است.

سلام
در همین کامنت قرار دهید حاج اقا ملاحظه خواهند کرد
 

برای ثبت نظر اگر مایلید عضو شوید.

اللَّهُمَّ كُنْ لِوَلِیِّكَ الحُجَةِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَةِ وَ فِی كُلِّ سَاعَةٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَ دَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْكِنَهُ أَرْضَكَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلاً

بازگشت به بالا

Template Design:akin