4

مختصری از زندگینامه خواص دارای ژن برتر از لقمه حلال ، شهید حسین خرازی


حسین خرازی در سال ۱۳۳۶ه.ش در خانواده‌ای مذهبی، متدین و اصیل در یکی از محله‌های قدیمی شهراصفهان؛ محله خیابان «مسجد سید» دیده به جهان گشود و از همان کودکی، آثار هوش و ذکاوت در وجود او هویدا بود.
وی همزمان با شروع تحصیلات ابتدایی در جلسات مذهبی و قرائت قرآن شرکت و به عنوان مکبر نماز جماعت، در مسجد حاضر می شد.

وی در سال ۱۳۵۵، پس از اخذ دیپلم تجربی به سربازی در مشهد اعزام شد. در آنجا فعالانه به تحصیل علوم قرآنی در مجامع مذهبی مبادرت داشت.
 شهید خرازی در شروع جنگ در کردستان حضور داشت و پس از یک سال فعالیت در کردستان راهی منطقه جنوب شد. پس از عملیات "طریق‌القدس" بود که تیپ امام حسین، متشکل از رزمندگان اصفهان تشکیل شد. چیزی نگذشت که این یگان به لشکر ارتقاء یافت و خرازی به مقام فرماندهی آن رسید. پس از آن در عملیات مختلفی همچون "رمضان"، "والفجر مقدماتی"، "والفجر ۴" و "خیبر" در سمت فرماندهی لشکر امام حسین (علیه السلام)، شرکت داشت.
عملیات خیبر توأم با صدمات و مشقات زیادی بود. عراقی‌ها، منطقه را با اقسامی از جنگ‌افزارها و بمبهای شیمیایی مورد حمله قرار داده بودند که خرازی حاضر به عقب‌نشینی و ترک موضع خود نشد، تا اینکه یک دست او در اثر اصابت ترکش، قطع گردید و به عنوان مجروح به عقب فرستاده شد.
او خودش می‌گوید:
«خواستند ملائکة‌الله مرا به عالم بالا ببرند. هنوز دل از دنیا نکنده بودم، ولی فقط همین اندازه لیاقت داشتم».

وی فرماندهی عملیات کربلای ۵ را عهده‌دار بود و عامل سقوط یکی از دژهای شرق بصره بود که در کنار هم قرار داشتند.
حسین خرازی، سرانجام در روز ۸ اسفند ۱۳۶۵ در عملیات کربلای ۵ به شهادت رسید. این شهید در قطعه شهدای کربلای۵  در منتهی الیه شمال غربی گلستان شهداء اصفهان، دفن گردید. یادگار حاج حسین خرازی، پسری است كه بعد از شهادت او به دنیا آمده است و نامش را آن چنان كه او وصیت كرده بود، مهدی گذاشته‌اند.

نوشتن نظر

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدیدکنندگان سایت

بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید کل
230930
15638
47881678

آی‌پی شما: 3.85.143.239
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398 - ساعت: 17:02:56

مطالب عمومی

مطالب جدید به ترتیب

اوقات شرعی

Copyright © 1387/11/11 - 1398 zohoor.ir تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه نشر معارف قرآن و ولایت محفوظ است.
Template Design:Akin Group
بازگشت به بالا