4

مختصری از زندگینامه خواص دارای ژن برتر از لقمه حلال ، شهید عباس کریمیسردار سرتیپ پاسدار شهید عباس كریمی، فرمانده لشكر ۲۷ محمد رسول الله(صلی الله علیه و آله و سلم)، در ۱۳۳۶ در روستای قهرود، در شصت كیلومتری كاشان چشم به جهان گشود. كربلایی احمد، پدر كشاورز آن شهید، برای زنده‌ماندن فرزندش به آستان با كرامت حضرت عباس نذر كرده بود، تا نام او را به عشق سقای كربلا، "عباس" بگذارد.

عباس دوران ابتدایی را در این روستا به پایان رسانید و وارد هنرستان شد. بعد از اخذ دیپلم در رشته نساجی، به سربازی رفت.

عباس از راه ارتباط با برخی دوستان روحانیت مبارز، با پخش اعلامیه‌ها و نوارهای سخنرانی امام خمینی(ره) فعالیت خود را علیه حكومت دست‌نشانده استعمارگران آمریكایی و انگلیس محمدرضا شاه پهلوی آغاز كرد. در همین دوران، ساواك وی را دستگیر و زیر شكنجه‌های جانكاه قرار داد. شهید كریمی با وجود خفقان حكومت پهلوی كه بر همه جنبه ‏های زندگی روزمره مردم، سایه تاریك خود را گسترانده بود، همچنان اعلامیه‌ها و رهنمودهای حضرت امام خمینی(ره) را پنهانی به پادگان عباس‌آباد تهران منتقل و پخش می‌كرد.

پس از فرمان حضرت امام خمینی(ره)، خدمت سربازی خود را رها نمود و با پیوستن به صف مبارزین در راه پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی فعالیت کرد و در جریان تشریف فرمایی حضرت امام(ره) نیز ، جزو نیروهای انتظامی کمیته استقبال بود.

در بهار سال ۱۳۵۸، به هنگام تأسیس سپاه پاسداران کاشان با احساس تکلیف، به عضویت سپاه درآمد و در قسمت اطلاعات، مشغول به خدمت شد.

در تابستان سال ۱۳۵۹، داوطلبانه برای مبارزه با ضدانقلاب عازم کردستان شد و در سپاه پیرانشهر با واحد اطلاعات – عملیات همکاری کرد.

پس از مدت کوتاهی، به واسطه بروز رشادت و دقت عمل، به عنوان مسئول اطلاعات – عملیات این سپاه معرفی گردید. از جمله فعالیتهای "کریمی " در منطقه خونرنگ کردستان،انجام شناسایی عملیات و آزادسازی منطقه دزلی و ... بود که توسط نیروهای تحت امر و با هدایت او صورت گرفت.

وی بعدها همراه سردار جاویدالاثر برادر متوسلیان و شهید چراغی به جبهه های جنوب عزیمت کرده و به عنوان مسئول اطلاعات – عملیات تیپ محمد رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم) به فعالیت خود ادامه داد.
وی در عملیات فتح المبین از ناحیه پا بشدت مجروح شد و حدود ۲ ماه بستری بود و در این ایام (به توصیه پدرش) مقدمات ازدواج خود را فراهم کرد. در ۲۱ مهر سال ۱۳۶۱ با دختری از شهر خودش کاشان ازدواج کرد. در تیرماه ۱۳۶۱ با همان وضعیت مجروح به عملیات مسلم بن عقیل بود پیوست. پسرش داوود در بیمارستان یازهرا شهر دزفول در سال ۶۳ به دنیا آمد.
در عملیات والفجر مقدماتی به عنوان مسئول اطلاعات سپاه ۱۱ قدر (که تازه تشکیل شده بود) معرفی گردید و مدتی به مسئولیت فرماندهی تیپ سوم سلمان از لشکر ۲۷ حضرت رسول منصوب گردید. با شهادت محمد ابراهیم همت در عملیات خیبر، از اواخر اسفند۶۲ فرماندهی لشکر ۲۷ محمد رسول‌الله را به عهده گرفت.
سرانجام عباس کریمی در روز پنج شنبه ۲۴ اسفند سال ۱۳۶۳، در حالی که آخرین دستور ابلاغی از جانب قرارگاه را در عملیات بدر (منطقه شرق دجله و شمال القرنه) اجرا می‌کرد بر اثر اصابت ترکش خمپاره به ناحیه سرش زخمی شد و درگذشت.
شهید کریمی طبق وصیت خودش در قطعه ۲۴ بهشت زهرا ، در جوار مزار شهید دکتر مصطفی چمران، به خاک سپرده شد.

********************************************************************************

وصیت نامه سردار شهید عباس کریمی


بسم‌الله القاصم الجبارين
چرا در راه خدا جهاد نمی كنيد؛ در صورتی كه جمعی ناتوان از مرد و زن و كودك شما در چنگال ظلم كافرانند.

« و ما لكم لا تقاتلون في سبيل‌الله و المستضعفين من الرجال و النساء والولدان و قاتلو هم حتي لاتكون فتنه و يكون الدين لله».
« بكشيد كافران را تا بر كنده شود ريشه فساد، و دين منحصر به دين خدا شود. هيچ قطره‌ای در مقياس حقيقت در نزد خدا، از قطره خونی كه در راه خدا ريخته شود، بهتر نيست و من می‌خواهم كه با اين قطره خون، به عشقم برسم؛ كه خداست. »


شهيد كسی است كه :
حقيقت و هدف الهی را درك كرد و برای حقيقت پايداری كرد و جان داد.

شهادت در اسلام :
نه مرگی است كه دشمن به مجاهد تحميل می‌كند؛ بلكه انتخابی است كه وی با تمام آگاهی و شعور و شناختش به آن دست می‌يازد.

«و لا تقولوا لمن يقتل في سبيل‌الله اموات احياء ولكن لا تشعرون»
و آن كسي كه در راه خدا كشته شده، مرده نپنداريد بلكه او زنده ابدی است، وليكن همه شما اين حقيقت را در نخواهيد يافت. (سوره بقره، آیه ۱۵۴)

شهادت برای من يك فيض بزرگی است، من لياقت يك شهيد را ندارم و اميدوارم كه آنها كه قبل و بعد از من به درجه شهادت نائل آمده‌اند، من را در آن دنيا شفاعت نمايند. "ان شاء الله"
 
از قول من به تمام اقوام و خويشاوندان، خصوصاً پدر و مادر و خواهرم و همسرم و برادرانم بگوييد:
بعد از من، برای من گريه و زاری نكنند و در عوض به همه دوستان و آشنايان با چهره‌ای خندان تبريك بگويند.
و به آنها بگويند :
جان او هديه‌ای برای اسلام عزيز و امام امت و امت امام بود و در رابطه با شهادت من و بقيه برادرانم كه اگر لياقت شركت در جبهه‌های حق عليه باطل را داشتند ، خانواده من صبر را پيشه كنيد و صبر؛ نه اين كه در مقابل باطل و ناحق تسليم شدن بلكه استواری و ايستادگی در برابر ناملايمات در برابر سختی‌ها، در مقابل گرفتاری‌ها و مبارزه سرسخت با مشكلات زندگی، مبارزه با هوای نفس و اجرای كليه دستورات امام است . مبارزه با منافقين داخلی كه خود، نيز يك نوع جبهه داخلی است.
لذا ، طبق فرمايشات قرآن كريم:

«واقتلو هم حيث ثقفتموهم و اخرجوهم من حيث اخرجوكم و الفتنة اشد من القتل»
« هر جا مشركان را دريافتید به قتل رسانيد و از شهرهايشان برانيد، چنان كه آنان شما را از وطن آواره كردند و فتنه‌گری كه آنان كنند سخت‌تر از جنگ و فسادش بيشتر است.»

و در رابطه با رزمندگان اسلام ؛
بايد بگويم كه هميشه با توكل به خدا و ائمه معصومين(علیهما السلام) و اجرای دستورات رهبر عزيز و عالی قدرمان ، بر دشمنان بتازيد تا آنها را از صفحه روزگار برداريد و هيچ وقت بر پيروزی هايتان مغرور نشويد؛ چون در مرحله اول، اين شما نيستيد كه می‌جنگيد و اين شما نيستيد كه شليك می‌كنيد؛ بلكه طبق آيه قرآن مجيد :
«و ما رميت اذ رميت ولكن‌ الله رمي»
و شما بايد "مجاهد فی‌سبيل‌الله"، باشيد، آن كسی كه جهاد كند «كلمة الله هي العلياء»، تا اين كه اراده خدا بالا بيايد و حاكم بر اراده‌ها شود؛ اين همان راه خداست.
سلام و دعای هميشگی ‌تان را فراموش نكنيد.


خدايا، خدايا !
تا انقلاب مهدی خمينی را نگهدار. از عمر ما بکاه و بر عمر او بيفزای.

خدايا ! خدايا !
رزمندگان ما را نصرت و ياری فرما.


عباس كريمی ،۱۳۶۱/۰۱/۲۷

نوشتن نظر

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدیدکنندگان سایت

بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید کل
175784
15638
47826532

آی‌پی شما: 3.85.143.239
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398 - ساعت: 17:02:33

مطالب عمومی

مطالب جدید به ترتیب

اوقات شرعی

Copyright © 1387/11/11 - 1398 zohoor.ir تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه نشر معارف قرآن و ولایت محفوظ است.
Template Design:Akin Group
بازگشت به بالا