4

مختصری از زندگی نامه خواص دارای ژن برتر از لقمه حلال : شهید عبدالرسول زرین(بهترین تک تیرانداز ایران)

 

«شهید عبدالرسول زرین» با آمار اعجاب آور  ۷۰۰ شلیک موفق، نفر اول جنگ ها در جهان قلمداد می شود.

*********************************************************************************************

عبدالرسول زرین  فرزند شكراله    
محل و تاریخ تولد :
 اطراف گچساران (۱۳۲۰)
محل و تاریخ شهادت :
جزیره مجنون (۱۳۶۲/۱۲/۱۱)

*********************************************************                                                                                                                                                                 
شهید عبدالرسول زرین سال ۱۳۲۰ در یکی از روستاهای توابع استان کهکیلویه و بویر احمد چشم به جهان گشود .
در ۴ سالگی پدر و در ۶ سالگی مادرش را از دست داد. سرپرستی او را دایی اش برعهده گرفت ، در ۹ سالگی با بیداری فطرت حق جویانه احساس کرد حق خود و نزدیکانش را دیگران پایمال کردند. تصمیم به هجرت از آن محیط پر از خان و خان زاده گرفت.

 این نوجوان یتیم خدا جوی در ۱۵ سالگی، بعد از طی طریق کوه و دشت، تنها به اصفهان رسید و بعد از مدتی کار و تلاش، تشکیل خانواده داد و در سن ۲۷ سالگی، اقوامش را که در کودکی گم کرده بود، پیدا کرد و بالاخره منزل و مغازه ای با شغل لباس فروشی در حوالی مسجد باباعلی عسگر اصفهان تهیه کرد و مرتباً و عاشقانه در خانه خدا حضور یافت و از نیایش با رب البیت و تماس با روحانیون سیری نپذیرفت.

عشق به خدا و مبلغین دین خدا و برائت از دشمنان خدا، سراپای وجود او را تسخیر کرد. در تظاهرات ضد طاغوت شرکت می کرد و مزاحمت های ساواک بر اراده محکم و مؤمنانه اش برای تحقق فرامین امام خمینی (ره) کوچکترین خللی ایجاد نکرد، تا این که رژیم پوسیده ستم شاهی افول و آفتاب درخشان حکومت اسلامی طلوع نمود و همگان را، از جمله شهید زرین را به حمایت جانانه بر می انگیخت تا این که جنگ مستکبران و ایادی آن ها، در کردستان و سپس خوزستان شروع شد.
در این هنگام، شهید عبدالرسول زرین که افتخار عضویت در سپاه اصفهان را داشت به غرب کشور اعزام شد و مردانه و هوشیارانه به سرکوبی ضد انقلاب پرداخت.
و بعد از آن ، سراسیمه به جبهه جنوب شتافت.
وی در جبهه ها نقش منحصر به فردی را ایفا کرد و در جنگ های نامنظم و دیگر عملیات ها به عنوان تک تیر انداز ، نقش حساس و ظریف خود را بازی کرد و چنان ضربات مهلکی را ماهرانه به ایادی دشمن وارد کرد که سپاه خصم را بعد از تلفات سنگین مادی و انسانی دچار سرگیجه و تحیر نمود.
زرین، بارها زخمی شده بود و ۶۰ درصد از کار افتادگی داشت. خرازی معافیت او را از رزم صادر کرده بود اما نشستن برای این رزمنده دلاور معنائی نداشت.
تک تیر انداز سرشناس نبرد ، بارها آتشبار دشمن را در ارتفاعات صعب العبور ، فقط با یکبار فشار دادن ماشه تفنگ خاموش کرده است .
با شروع جنگ تحمیلی به جبهه های جنوب آمده و تا سال ۶۲ ، به طور مداوم در اکثر عملیاتهای جنوب و غرب ، حضور فعال داشته است.
مسئولیت های مختلفی از جمله؛ فرماندهی گردان و محور را بر عهده داشته و گروههای مختلفی را آموزش داده و به عنوان تک تیر انداز ، بین گردان ها فرستاده است .
سرانجام ، روح این مجاهد باصفا و سرباز مخلص لشگر امام حسین(علیه السلام) بعد از بارها مجروحیت و به یادگار گذاشتن ۷ فرزند و ده ها نکته عبرت انگیز، با عشق به حسین بن علی (علیه السلام) در عملیات خیبر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

نوشتن نظر

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آمار بازدیدکنندگان سایت

بازدید امروز
بازدید دیروز
بازدید کل
292250
15638
47942998

آی‌پی شما: 3.85.143.239
امروز: سه شنبه، 31 ارديبهشت 1398 - ساعت: 18:02:35

مطالب عمومی

مطالب جدید به ترتیب

اوقات شرعی

Copyright © 1387/11/11 - 1398 zohoor.ir تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه نشر معارف قرآن و ولایت محفوظ است.
Template Design:Akin Group
بازگشت به بالا