4

مختصری از زندگی نامه خواص دارای ژن برتر از لقمه حلال : شهید عبدالرسول زرین(بهترین تک تیرانداز ایران)

 

«شهید عبدالرسول زرین» با آمار اعجاب آور  ۷۰۰ شلیک موفق، نفر اول جنگ ها در جهان قلمداد می شود.

*********************************************************************************************

عبدالرسول زرین  فرزند شكراله    
محل و تاریخ تولد :
 اطراف گچساران (۱۳۲۰)
محل و تاریخ شهادت :
جزیره مجنون (۱۳۶۲/۱۲/۱۱)

*********************************************************                                                                                                                                                                 
شهید عبدالرسول زرین سال ۱۳۲۰ در یکی از روستاهای توابع استان کهکیلویه و بویر احمد چشم به جهان گشود .
در ۴ سالگی پدر و در ۶ سالگی مادرش را از دست داد. سرپرستی او را دایی اش برعهده گرفت ، در ۹ سالگی با بیداری فطرت حق جویانه احساس کرد حق خود و نزدیکانش را دیگران پایمال کردند. تصمیم به هجرت از آن محیط پر از خان و خان زاده گرفت.

 این نوجوان یتیم خدا جوی در ۱۵ سالگی، بعد از طی طریق کوه و دشت، تنها به اصفهان رسید و بعد از مدتی کار و تلاش، تشکیل خانواده داد و در سن ۲۷ سالگی، اقوامش را که در کودکی گم کرده بود، پیدا کرد و بالاخره منزل و مغازه ای با شغل لباس فروشی در حوالی مسجد باباعلی عسگر اصفهان تهیه کرد و مرتباً و عاشقانه در خانه خدا حضور یافت و از نیایش با رب البیت و تماس با روحانیون سیری نپذیرفت.

عشق به خدا و مبلغین دین خدا و برائت از دشمنان خدا، سراپای وجود او را تسخیر کرد. در تظاهرات ضد طاغوت شرکت می کرد و مزاحمت های ساواک بر اراده محکم و مؤمنانه اش برای تحقق فرامین امام خمینی (ره) کوچکترین خللی ایجاد نکرد، تا این که رژیم پوسیده ستم شاهی افول و آفتاب درخشان حکومت اسلامی طلوع نمود و همگان را، از جمله شهید زرین را به حمایت جانانه بر می انگیخت تا این که جنگ مستکبران و ایادی آن ها، در کردستان و سپس خوزستان شروع شد.
در این هنگام، شهید عبدالرسول زرین که افتخار عضویت در سپاه اصفهان را داشت به غرب کشور اعزام شد و مردانه و هوشیارانه به سرکوبی ضد انقلاب پرداخت.
و بعد از آن ، سراسیمه به جبهه جنوب شتافت.
وی در جبهه ها نقش منحصر به فردی را ایفا کرد و در جنگ های نامنظم و دیگر عملیات ها به عنوان تک تیر انداز ، نقش حساس و ظریف خود را بازی کرد و چنان ضربات مهلکی را ماهرانه به ایادی دشمن وارد کرد که سپاه خصم را بعد از تلفات سنگین مادی و انسانی دچار سرگیجه و تحیر نمود.
زرین، بارها زخمی شده بود و ۶۰ درصد از کار افتادگی داشت. خرازی معافیت او را از رزم صادر کرده بود اما نشستن برای این رزمنده دلاور معنائی نداشت.
تک تیر انداز سرشناس نبرد ، بارها آتشبار دشمن را در ارتفاعات صعب العبور ، فقط با یکبار فشار دادن ماشه تفنگ خاموش کرده است .
با شروع جنگ تحمیلی به جبهه های جنوب آمده و تا سال ۶۲ ، به طور مداوم در اکثر عملیاتهای جنوب و غرب ، حضور فعال داشته است.
مسئولیت های مختلفی از جمله؛ فرماندهی گردان و محور را بر عهده داشته و گروههای مختلفی را آموزش داده و به عنوان تک تیر انداز ، بین گردان ها فرستاده است .
سرانجام ، روح این مجاهد باصفا و سرباز مخلص لشگر امام حسین(علیه السلام) بعد از بارها مجروحیت و به یادگار گذاشتن ۷ فرزند و ده ها نکته عبرت انگیز، با عشق به حسین بن علی (علیه السلام) در عملیات خیبر به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

Copyright © 1387/11/11 - 1397 zohoor.ir تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه نشر معارف قرآن و ولایت محفوظ است.
Template Design:Akin Group
بازگشت به بالا