4

نجوا ، گفتگو ودرد دل با امام زمان (سلام الله علیه)

استاد حقیر می فرمود : هر گاه امامی را ده بار صدا بزنی یا سلام بدهی خدای متعال بین تو وآن امام بوسیله نوری ارتباط برقرار می کند ،حال بدانید که همین راه ارتباط با امام زمان بسیارسهل تر از آن است که فکرش را بکنید.!

در طول شبانه روز در هر کجا که هستید در خلوت خود امام زمان را یاد کن وبه او سلام بده وبا او نجوا کن باذن الله سخن تو را خواهد شنید وآثارش را بعیان درک خواهی کرد(سلام الله علیه)س.م،ر

در زمان حضرت امام هادی علیه‌السلام شخصی  از یکی از شهرهای دوربه امام هادی نامه ای نوشت ،  که آقا من دور از شما هستم، گاهی حاجاتی دارم، مشکلاتی دارم؛ به هر حال چه کنم؟حضرت در جواب ایشان نوشتند:«إِنْ کَانَتْ لَکَ حَاجَهٌ فَحَرِّکْ شَفَتَیْک‏»
لبت را حرکت بده، حرف بزن، بگو. ما از شما دور نیستیم...! 

الّلهُمَّـ عَجِّل‌لِوَلیِّڪَ الفَرَج

چگونه میتوان موانع روئیت امام زمان(عج) رابرطرف نمود

مکیال المکارم فى فوائد الدعاء للقائم" یکى از کتاب هاى ارزشمند شیعه، نوشته آیت‏ اللّه‏ سیدمحمدتقى موسوى اصفهانى(۱۳۴۸ـ ۱۳۰۱ق) است که...ادامه

چگونه میتوان موانع روئیت امام زمان(عج) رابرطرف نمود

مکیال المکارم فى فوائد الدعاء للقائم" یکى از کتاب هاى ارزشمند شیعه، نوشته آیت‏ اللّه‏ سیدمحمدتقى موسوى اصفهانى(۱۳۴۸ـ ۱۳۰۱ق) است که به قصد اداء حق حضرت بقیة‏اللّه(عج) که حقش بر گردن ما افزون‏تر از همه مردم است، احسانش بیشتر و بهتر از همه شامل حال خلق مى‏ شود و نعمت ها و منت ها بر ما دارد، به رشته تحریر درآمده است.

اصل کتاب به زبان عربى است و مؤلف در مقدمه مى‏ نویسد: "چون ما نمی ‏توانیم حقوق آن حضرت(عج) را ادا نماییم و شکر وجود و فیوضاتش را آن طور که شایسته است، بجا آوریم بر ما واجب است آن مقدار از اداى حقوق آن حضرت را که از دستمان ساخته است، انجام دهیم. . . بهترین امور در زمان غیبت آن حضرت(عج)، انتظار فرج آن بزرگوار و دعا براى تعجیل فرج او و اهتمام به آنچه مایه خشنودى آن جناب و مقرب شدن در آستان اوست، می ‏باشد."

 غیبت آن حضرت (عج)

این غیبت از دیدگان به حکم پروردگار واقع شده و پیامبر اکرم و ائمه اطهار از وقوع این غیبت خبر داده اند.

غیبت آن حضرت با لطف الهی که موجب آشکار کردن امام است منافات ندارد اما نسبت به مجرمین به خاطر اینکه خودشان سبب مخفی شدنش هستند و اما نسبت به صالحان برای دو وجه است.

اول اینکه خداوند متعال آنقدر عقل و فهم به آنان عطا فرموده که غیبت برای ایشان مانند مشاهده و دیدار است چنانکه در حدیث محمد بن النعمان از امام صادق(ع) آمده که فرمود: و البته خداوند می دانست که اولیایش به تردید نمی افتند و اگر می دانست که آنها به تردید می افتند حجت خود را از آنان چشم بر هم زدنی مخفی نمی داست.

دوم اینکه دیدار آن حضرت (عج)‌ برای بعضی از صالحان ممنوع نیست چنانکه در قضیه علی بن مهزیار چنین آمده: سپس فرمود: ای ابوالحسن چه می خواهی؟ گفتم: امامی که از عالم پوشیده و محجوب است. فرمود: او از شما محجوب و پوشیده نیست ولی او را بدی اعمالتان پوشانده است.

سید مرتضی علم الهدی در کتاب الغیبه گفته است: اگر گفته شود چه فرق است بین اینکه امام وجود داشته باشد ولی غایب باشد و کسی به نزد او نرسد و بشری از وی نفعی نبرد و بین اینکه اصلا وجود نداشته باشد و به اصطلاح معدوم باشد و آیا روا نیست که در نیستی بماند تا هنگامی که خدای می داند که رعیت نیست به او تمکین کنند و از او بپذیرند چنانکه جایز می دانید که او را مستور و غایب گرداند تا وقتی که اطاعت و تمکین مردم را نسبت به او بداند که در آن موقع او را آشکار سازد.

در جواب گفته می شود: اولا ما جایز و ممکن می دانیم که عده کثیری از اولیا و دوستانش و معتقدان به امامتش به خدمتش برسند و از فیض وجودش نفع ببرند و کسانی هم که از دوستان و شیعیان آن جناب به خدمتش نمی رسند همان نفع را می برند که در تکلیف است زیرا که آنها با توجه به اینکه به وجود آن حضرت یقین دارند و اطاعتش را بر خودشان قطعی و لازم می دانند حتما در ارتکاب زشتی ها و خلاف ها از او ترس و واهمه دارند و بیمناک هستند که مبادا آنها را تادیب و تنبیه و مواخذه کند از این روی زشتی ها را کمتر مرتکب می شوند.

نوشتن دیدگاه


١- بلحاظ قانونی هر فرد مسئول محتوای نظر ارسالی خود است ،که از طریق قانون با آی پی شناسایی و پيگيرى می شود

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

+3 #4 Guest 1402-07-16 11:53
سلام علیکم
باتوجه به پیش بینی قبلی حاج آقا مبنی بر [محاصره] غزه با جنایت وحشیانه رژیم غاصب آیا با این جنگ پیش دستانه امید هست که اوضاع برگردد.

سلام علیکم
قالَ كَلّا ۖ إِنَّ مَعِيَ رَبّي سَيَهدينِ
جهان در حال تحولاتی بزرگ است
مقاومت خشتک اسرائیل را از پایش درآوردو چنان بی آبرویش کرد که در جلوی چشم جهانیان برای هنیشه رسوا شد
نقل قول کردن
+1 #3 Guest 1402-07-15 23:42
الحمدلله رب العالمین

اللهم عجل لولیک الفرج

لبیک یاصاحب الزمان(عج)
نقل قول کردن
+3 #2 Guest 1402-07-15 19:23
سلام حاج اقا این جنگ غزه با اسراییل ایا اغاز همون جنگ اخر الزمانه؟

سلام علیکم
اگر خدا بخواهد
نقل قول کردن
+4 #1 Guest 1402-07-15 15:51
سلام علیکم
حاج اقا ان شاءالله بوی ظهور میاد دیگه!؟
باحملات فلسطینی ها ونابودی اسرائل ....

سلام علیکم
خود ظهور ان شاء الله بویش که سالهاست مشام عشاق و منتظران حقیقی را معطر نموده
نقل قول کردن
© 1387/11/11 - 1403 islamicworld.ir  تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه نشر معارف قرآن و ولایتislamicworld.ir محفوظ است.
Template Design:Akin Group
کانال