4

#پرچم اتحاد

حماسه بزرگ ملت ايران با هشتك #اتحاد ملى  

به مناسبت چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی پویش «پرچم اتحاد» برگزار می‌شود.
رهبرفرزانه انقلاب اسلامى ‌ 

دردیدار فرماندهان نیروی هوایی ارتش فرمودند: «بیست و دوم بهمن امسال ان‌شاءالله به توفیق الهی مظهر حضور مردم، مظهر عزت مردم، مظهر اعتماد مردم به یکدیگر است، مظهر اتحاد ملی است. من توصیه‌ام هم این است به همه‌ی آحاد مردم عزیزمان که سعی کنند این راهپیمایی را، این روز بزرگ را، این حرکت پرشکوه را مظهر اتحاد ملی و وحدت ملی قرار بدهند.» ۱۴۰۱/۱۱/۱۹
«پرچم اتحاد» عنوان پویش‌ جدید بخش تعامل با مخاطب «همگام» است. پايگاه  islamicworld.irهمگام با ملت ایران برای برگزاری هرچه با شکوه‌تر راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، در قالب پویش #پرچم_اتحاد از کاربران شبکه‌های اجتماعی دعوت میکند تا تصاویر حضور خود در راهپیمایی ۲۲ بهمن رابا هشتگ #پرچم_اتحاد در فضای مجازی منتشر کنند.   

امروز شنبه يوم الله ٢٢بهمن ١٤٠١

 

٤٤ سال  در اوج اقتدار  

حماسه بزرگ ملت ايران در چهل وچهارسالگى انقلاب اسلامى 

شنبه يوم الله ٢٢بهمن ١٤٠١

پیروزی انقلاب اسلامی در ایران ، اسلام را تبدیل به پدیده‌ای منسجم و جهانی كرد كه اكنون بعنوان يك ابر قدرت بر قله اقتدار و پيشرفت مى درخشدواين اقتدار روز افزون كاخهاى مستكبرين عالم را به لرزه درآورده

.

اینك  چهل وچهار سال از عمرانقلاب اسلامی می‌گذرد؛ نهالی كه نیازمند آبیاری بوده و از ۲۲ بهمن۵۷ تا همین لحظه این روند آبیاری به پای آن ادامه دارد، جانفشانی‌ها و رشادت‌های بسیاری برای تناور شدن و تنومند ماندن این درخت پرثمر در تاریخ پر افتخار ایران سربلند ثبت و ضبط شده كه محصور دولتی خاص نبوده و نیست.

در این مجال از پنج منظر سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، دفاعی و بین‌الملل به آنچه به بركت وقوع انقلاب اسلامی در كشور ایران بدان دست یافته‌ایم مورد توجه و تأكید قرار می‌گیرد.

در عرصه سیاست و سپهر پر تلألؤ آن از چهار منظر می‌توان به انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی توجه داشت كه حاكمیت تفكر اسلام ناب محمدی در كشور بر پایه ولایت‌فقیه، سرنگونی استبداد ۲۵۰۰ شاهنشاهی در ایران، ارتقای مشاركت سیاسی و حضور فعال مردم در سرنوشت خویش و به دست آوردن استقلال و آزادی به معنای خاص و پر مفهوم هریك، مناظری هستند كه از زاویه دید آنها می‌توان به انقلاب اسلامی نگریست.

در بعد فرهنگی انقلاب اسلامی از سه زاویه جای بحث دارد كه نفی مظاهر فرهنگ منحط غرب و مقابله با تهاجم فرهنگی، عمومی شدن آموزش‌های مختلف و ارتقای سطح علمی جامعه و همچنین ایجاد تحول روحی، معنوی و اخلاقی در بین مردم ایران با بهره‌گیری از آموزه‌های دینی در ارتقای فرهنگی جامعه مؤثر هستند و بواسطه جمهوری اسلامی فضا برای انجام آنها به شدت باز شده است.

در موضوع توسعه اقتصادی برمبنای دكترین جمهوری اسلامی، بازسازی اقتصاد تك محصولی و برداشتن بار از روی دوش نفت و همچنین تأكید بر اقتصاد مقاومتی به‌عنوان یك اصل مهم و حیاتی مورد بحث است.

در عرصه دفاعی، ایران اسلامی، سه موضوع را به دست‌آورده كه در سایه‌سار جمهوری اسلامی از آن به‌عنوان توفیق و دستاورد یاد می‌شود كه دفاع قهرمانانه در برابر حملات رژیم بعث عراق در دوران هشت ساله دفاع مقدس، تشكیل نیروهای مكتبی مردمی سپاه و بسیج مستضعفین با تأكید بر تقویت نیروهای سابق و خودكفایی نظامی و بهره‌گیری از دانش روزآمد این صنعت، نوید و مژده‌ای است كه در پرتو جمهوری اسلامی این افتخار نصیب مردمان ایران زمین شده است.

در فضای بین‌المللی، انقلاب اسلامی دستاوردهای پرشماری از خود به یادگار نهاده است كه غالب آنها در مقوله تجدید حیات اسلام در جهان معاصر و ایجاد و تسری بیداری اسلامی، حمایت از مظلومان دنیا بر پایه تقویت محور مقاومت اسلامی، تفكر محوری نه شرقی و نه غربی، تبدیل ایران به قدرت بی‌بدیل منطقه‌ای و حتی در پاره‌ای موارد جهانی، تحقیر دولت ایالات متحده آمریكا، چرخش به سوی جهان عدم تعهد و حمایت از نهضت‌های آزادی‌بخش و پیش‌بینی و فروپاشی اتحاد جماهیر شوروری نمود یافته و هر كدام تبدیل به نمادی از اسقرار و استمرار نهضت اسلامی و حكومت الله در ایران شده‌اند.

پیروزی انقلاب اسلامی در ایران بر عقیده و نغمه جدایی دین از سیاست خط بطلان كشید و نهضت اسلام را تبدیل به پدیده‌ای منسجم و جهانی كرد.

یكی از افتخارات موهوم پادشاهان ایران، نظام كهن شاهنشاهی در ایران بود كه خاندان پهلوی نیز خود را وارث آن قلمداد می‌كرد. این خاندان برای از بین بردن فرهنگ اسلامی در كشور، سعی می‌كرد با هزینه‌های گزاف از اموال و منابع این ملت ستم‌دیده، فرهنگ شاهنشاهی را جایگزین فرهنگ اسلام كنند.

امام خمینی (ره) با آگاهی‌های فراوانی كه به مردم می‌دادند و با اعتمادی كه به مردم داشتند. حاكمیت بر سرنوشت مردم را به خودشان سپردند از جمله آنها انتخابات نظام جمهوری اسلامی، قانون اساسی، خبرگان، ریاست جمهوری و نمایندگان مجلس است كه در همان سال اول انقلاب برگزار شد. این كار غیر مترقبه فقط و فقط به جهت حضور آگاهانه مردم در صحنه‌های متعدد انقلاب بوده است.

علت اصلی عقب‌ماندگی و بدبختی مردم مسلمان جهان، در سرسپردگی و وابستگی حكومت‌های آنها به استكبار است و راه رهایی از این بدبختی، كسب استقلال است.

از اصول مسلم و خدشه‌ناپذیر حاكم بر سیاست خارجی كه در قانون اساسی جمهوری اسلامی به آن تصریح شده، اصل «نه شرقی نه غربی» است. زمانی‌كه جهان به ۲ بلوك شرق و غرب تقسیم شده بود و شاه نیز به عنوان یكی از مهره‌های اصلی آمریكا در خاورمیانه، سیاست‌های تجاوزگرانه غرب و به خصوص آمریكا را پیاده می‌كرد، باقی كشورهای مسلمان و جهان سوم نیز چاره‌ای نمی‌دیدند جز اینكه تحت سیطره‌ یكی از ۲ قطب حاكم زمان قرار بگیرند. انقلاب اسلامی در چنین موقع حساسی با شعار نه شرقی نه غربی نظام سلطه در جهان را درهم شكست و در مقابل دشمنان، چون كوهی استوار ایستاد و استقلال خود را حفظ كرد.

جنایت و ستمگری‌های آمریكا نسبت به مردم ایران چه قبل و چه بعد از انقلاب آن قدر زیاد است كه امام خمینی (ره) از آمریكا به‌عنوان شیطان بزرگ یاد می‌كردند به همین جهت مبارزه با این غول استعمارگر همواره یكی از اصول عمده‌ سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در طول مبارزات ملت قهرمان ایران بوده است.

در طول نیم قرن گذشته، هیچ حادثه‌ای به اندازه انقلاب اسلامی نتوانسته به حیثیت بین‌المللی آمریكا ضربه وارد كند. سقوط رژیم شاهنشاهی كه به‌عنوان مدافع و حافظ منافع آمریكا در منطقه عمل می‌كرد، اخراج ده‌ها هزار كارشناس و مستشار آمریكایی از ایران، خروج از پیمان سنتو كه برای حفظ منافع آمریكا تشكیل شده بود، اشغال لانه جاسوسی و دستگیری دیپلمات‌های جاسوس و ده‌ها نمونه دیگر از جمله موارد تحقیر آمریكاست.

پس از انقلاب اسلامی، احیای فرهنگ اسلامی و ارزش‌های آن مورد توجه قرار گرفت و علاوه بر مراكز آموزشی كشور، رسانه‌های گروهی اعم از صدا و سیما، روزنامه‌ها، مجلات و حتی سینما، تئاتر و سایر وسایل هنری و فرهنگی در جهت رشد فرهنگی جامعه اسلامی به كار گرفته شدند.

یكی از مظاهر بارز مقابله با تهاجم فرهنگی غرب، تلاش در جهت تحقق عدالت اجتماعی در ایران بود. پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رغم هیاهوی زیادی كه در تبلیغ رشد فرهنگی كشور و مبارزه با بی‌سوادی می‌شد، درصد بسیار زیادی از مردم ایران، حتی در شهرها بی‌سواد بودند. در نظام جمهوری اسلامی به خصوص پس از پایان جنگ، نهضت مدرسه‌سازی و افزودن فضای آموزشی به وسیله دولت رشد شتابنده‌ای یافت، به طوری كه هر سال بیش از ۱۰۰ هزار متر مربع به فضای آموزشی كشور اضافه می‌شود. نهضت سوادآموزی در باسواد كردن میلیون‌ها نفر از كسانی كه از نعمت خواندن و نوشتن محروم بودند. موفقیت چشم‌گیری داشته است. تعداد دانشجویان، قبل از انقلاب اسلامی ۱۶۰ هزار نفر بود و اكنون به قریب ۲ میلیون نفر رسیده است كه این آمار نشان از رشد فرهنگی مردم و آموزش نیروهای متخصص و مورد نیاز كشور دارد.

اقتصاد ایران در رژیم پهلوی، نمونه كامل اضمحلال اقتصاد ملی كشورهای جهان سوم در نظام سرمایه‌داری بین‌الملل بود. كشوری كه در اواخر عمر رژیم پهلوی با فروش بی‌دریغ نفت، تلاش داشت به معیارهای رشد و توسعه غربی دست یابد. در همین راستا كشاورزی ایران كه در گذشته نه چندان دور، نیازهای مردم را تأمین می‌كرد در سایه واردات محو شد و در پرتو حاكمیت هزار فامیل، اقتصاد ایران به زائیده نظام سرمایه‌داری جهانی تبدیل شد؛ ولی انقلاب اسلامی از همان روزهای اول روح برابری و نفی استثمار را در پیكر نیمه جان اقتصاد كشور دمید و هر چند دفاع مقدس باعث شد كه مدتی این برنامه به عقب بیفتد، ولی پس از پایان آن طی، برنامه‌های پنج ساله با هماهنگی مردم و دولت، فضا را به نفع كشور و مردم انقلاب كرده تغییر داد.

پس از پیروزی انقلاب اسلامی استكبار جهانی و ایادی داخلی آن، برای ساقط كردن جمهوری اسلامی توطئه‌های فراوانی را به اجرا در آوردند كه همه این توطئه‌ها به شكست انجامید. از جمله این توطئه‌ها می‌توان از هجوم گسترده نظامی رژیم «بعث عراق» نام برد كه با دفاع قهرمانانه نیروهای مسلح و مردم، نقش بر آب شد و متجاوزان با خفت و خواری بیرون رانده شدند. به رغم برتری فوق‌العاده نیروهای مسلح ما اعم از ارتش، سپاه و بسیج از لحاظ فرماندهی، معنویت، روحیه و ... نسبت به دشمن متجاوز، ما توانستیم به اهداف كامل خود دست پیدا كنیم. به هر حال در طول تاریخ كشورمان، این اولین جنگی بود كه بر ما تحمیل شد، ولی در پایان آن، متجاوز با همه پشتوانه‌ای كه داشت نتوانست به ذره‌ای از اهدافش دست یابد و در پایان نیز متجاوز شناخته شود.

یكی از افتخارات انقلاب اسلامی تشكیل سپاه و بسیج به فرمان امام خمینی (ره) بود. این ۲ نهاد مقدس از بدو تشكیل، درگیر جنگ‌های ناخواسته و تحمیلی از سوی ابرقدرت‌ها و مزدوران داخلی آنها در كردستان، خوزستان، سیستان و بلوچستان ... و در نهایت متجاوزان رژیم بعث عراق بودند و توانستند با اهدای خون پاكشان درخت انقلاب را آبیاری كنند و آنرا از گزند ضد انقلاب محفوظ بدارند. در سایه این فداكاری‌ها بود كه سپاه و بسیج در قلب امت مسلمان بیش از پیش جای گرفت و مظهری از اخلاص و تعهد و ایثار شد.

در حال حاضر بیشتر جنگ افزارهایی كه در ارتش و سپاه به كار گرفته می‌شود ساخت كارخانجات داخل است، پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای كه در تولید انواع موشك‌ها، توپ‌ها، خمپاره اندازها، تهیه قطعات یدكی بالگرد و هواپیماها و سیستم‌های كنترل راداری توسط ارتش، سپاه و وزارت دفاع صورت گرفته كه نمونه‌های روشنی از خودكفایی نظامی است.

در حالی كه هیچ یك از تحلیل‌گران سیاسی دنیا فروپاشی قدرت شوروی را پیش‌بینی نمی‌كردند امام خمینی (ره) با شناختی كه از قدرت اسلام داشتند این پیش‌بینی دقیق را كردند و در پیامی به رهبر شوروی سابق اعلام كردند كه صدای شكستن استخوان‌های كمونیسم به گوش می‌رسد و از این پس كمونیسم را باید در موزه‌های تاریخی سیاسی جهان بررسی كرد.

به هرحال آنچه كه مطرح شد ، گوشه‌ای از افتخارات و دستاورد انقلاب اسلامی كه چهل وچهار سال از وقوع پرخیر آن می‌گذرد و نگارنده امیدوار است لحظه به لحظه بر عظمت و شكوه آن افزوده شود و اعتلای ایران اسلامی و استقرار آن برقلل رفیع را كماكان شاهد باشیم وبزودى  ملت  ايران و ملل جهان ، در چهل و چهارمين  سالگرد پيروزى انقلاب اسلامى شاهد موفقيت هاى بزرگ و دستارردهاى شگفت آورى از اين نظام مقدس خواهند بود، ان شاء الله 

نوشتن دیدگاه


١- بلحاظ قانونی هر فرد مسئول محتوای نظر ارسالی خود است ،که از طریق قانون با آی پی شناسایی و پيگيرى می شود

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

0 #11 Guest 1401-11-23 10:18
سلام علیکم ورحمه الله تبریک وشادباش بابت حضور پر شور مردم در جشن 44 سالگی انقلاب اسلامی با وجود بمباران تبلیغاتی شیاطین انسی وجنی و گرانیهای اخیر دلار منحوس همانطور که اقاسید عزیز وعده داده بودن امسال مردم حضور بیشتری داشتن امید است که مورد رضایت حق تعالی و پیامبر و اهل بیت ایشان صلوات الله علیهم و امام زمان ارواحنا فدا و نایب ایشان سید حکیم حضرت اقا و شهدای انقلاب واسلام قرار بگیرد.

سلام ورحمه
وفقكم الله
ان شاء الله تعالى
نقل قول کردن
+1 #10 Guest 1401-11-22 15:21
تورم
گرونى
قيمت دلار ٤٤٠٠٠ تومن
قيمت سكه ٢٠٠٠٠٠تومن
پرايد ٣٠٠/٠٠٠/٠٠٠ تومن

اما مردم انقلابى وپاى كار توى برف و بارون
ماشاء الله
از پارسال شلوغ تر بود
نقل قول کردن
+2 #9 Guest 1401-11-22 15:07
انقلاب اسلامی ان شا الله در حال طی مسیر جهانی شدن و اتصال به ظهور قریب الوقوع مهدی فاطمه است مشکل اصلی ما قسمت جمهوریت نظام است که متاسفانه از سال 68 در دست لیبرالهاو غربگداها و منافقین و نادانان است امام فرمود نگذارید انقلاب بدست نا اهلان و نا محرمان بیفتد ولی متاسفانه افتاد این وضع بی عدالتی وحشتناک مخصوصا در 5 سال اخیر نتیجه سوء مدیریت منافقین داخلی است بانک ها با خلق پول بدون پشتوانه و شهرسازان با تراکم فروشی و تغییر کاربری اراضی و مسئولین مالیاتی با بی تفاوتی در برابر کارهای دلالی و غیر مولد این بلا را برسر کشور اوردند تحریم ها 20 درصد هم نقش ندارد ان شا الله که بیدار شویم و برگردیم به سبک زندگس اسلامی
نقل قول کردن
+2 #8 Guest 1401-11-22 13:55
و درود خدا بر سید عزیز
که از قبل مژده این حماسه عظیم را داده بودند....
نقل قول کردن
+2 #7 Guest 1401-11-22 13:53
الله و اکبر از این حماسه

از این شکوه
درسالی پر از فتنه عجیب و جنگ ترکیبی

در سال دلار ۴۵ هزاری

الله و اکبر
نقل قول کردن
+2 #6 Guest 1401-11-21 22:25
سلام علیکم


مرگ بر آمریکا
مرگ بر منافق
مرگ بر ضد ولایت

درود بر شهيدان ومجاهدین راه انقلاب اسلام
به امید فرج
نقل قول کردن
+2 #5 Guest 1401-11-21 22:23
الله اكبر
الله اكبر
الله اكبر
الله اكبر
الله اكبر
الله اكبر
الله اكبر
الله اكبر
الله اكبر
الله اكبر
الله اكبر
الله اكبر
خامنه اى رهبر
مرگ بر آمريكا
مرگ بر انگليس
مرگ بر اسرائيل
نقل قول کردن
+2 #4 Guest 1401-11-21 21:19
الله اکبر
الله اکبر
الله اکبر
مرگ بر آمریکا
ظهور نزدیک است
نقل قول کردن
+2 #3 Guest 1401-11-21 17:52
سلام علیکم
انشاءالله با حضور گسترده مردم انقلابی و مهدوی ایران شاهد سرعت بیشتر کشتی انقلاب و شاهد رضایت و ظهور حضرت عج باشیم. آمین
نقل قول کردن
+2 #2 Guest 1401-11-21 00:37
سلام علیکم
انقلاب اسلامی در حالی وارد چهل وچهارمین سالگرد پیروزی خود می شود که در طول حیات خود مملو از فراز ونشیب بوده است شاید در ابتدا نهال نو رس بود و دشمنان داخلی وخارجی از هر فرصتی برای ضربه زدن به این شجره طیبه دریغ نمی کردند روز بروز که گذشت بر آنان که باید متوجه می شدند عیان ومشخص گردید که این نهال ریشه در ایمان واعتقادات مردم دارد مردم با فدا کردن جان خویش و با خون خود آن را آبیاری می کنند.اکنون تبدیل به درخت تناور شده وروز به روز به عظمت آن افزوده می شودوریشه در کشورهای دیگر دوانیده ودشمنان را به ضعف وزبونی کشانده است.حضور مردم رشید وفهیم ایران در تمامی صحنه ها ی حماسی وانقلابی بر یاس و استیصال دشمنان می افزاید.۲۲بهمن امسال هم با پیام وحدت وعزت ملی برگ زرینی از افتخارات ایران اسلامی خواهد بود .
نقل قول کردن
+2 #1 Guest 1401-11-19 18:36
سلام در قسمت ثبت نام اعضا من هر کاری میکنم نمیتونم ثبت نام کنم
در ایمیل کد ارسالی یه کد عجیب ۳۰یا چهل رقمی میاد که در سایت قبول نمیکنه قبلا هم ثبت نام کردم ولی بازیابی رمز عبور که فراموش کردم مجددا همین کد عجیب میاد ۴۰رقم با اعداد انگلیسی هست.
میشه لطف کنید با نام کاربری عجل رمز من رو مجدد برام بفرستید

✅سلام
اگر در دسترسى به مطالب مشكلى نداريد ضرورت ندارد اگر نياز هست ارسال نماييم
التماس دعا
نقل قول کردن
© 1387/11/11 - 1402 islamicworld.ir  تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه نشر معارف قرآن و ولایتz1111.ir محفوظ است.
Template Design:Akin Group
کانال