4

هشدار

تقوی، سپر محافظت از بلاهای ناگهانی

(استیصال)

 ...ومن یَتَقِ الله یَجعَل لَهُ مَخرجاً وَ یَرزُقهّ مِن حَیثُ لا یَحتَسِب ...

آثار و علائم اهل تقوی

و نتایج آن 

برخی از خصوصیات ارزشمندِ اهل تقوی (با نشاط بودن ،دارای حسن خلق ، گذشت و ایثار باهمه بندگان خدا،خاصه با خانواده واقوام و همسایگان ،دارای دستی پُرخیرواهل کمک به نیازمندان،کارگشا،اهل مسجد،اهل نمازجمعه،جماعات،اهل مراقبه،اهل ذکر ،چه استاد دانشگاه واستادحوزه وچه دانشجو وطلبه ،چه کاسب،کارمند،کارگر شریف،چه عالم ، دانشمند ،اهل علم،مُکَلا، ویا ملبس به لباس روحانیت، خاصه با عناوین حجج اسلام و آیت خدا ،چه مرجع ، چه مُقَلَد و یا مُقَلِد)

تواضع و فروتنی ،حُسنِ خلق وخوشرویی و نشاط ، در برابر بندگان خدا در هررده ای ازتقسیمات اعتباری درمشاغل دنیوی ازکارگرگرفته تاعالم و دانشمندبا هر نوع ظاهروپوشش، که این سیره رسول خدا و اهل بیت نبوه و اولیاء الهی است ولذا هرکس را دیدید برای پائین ترین افراد در اجتماع بلحاظ اعتباریات ومشاغل دنیوی ، باصطلاح قیافه گرفت و تواضع نکرد و تَکَبُر کرد ،در هر لباس و هر سِمَتی ،با هر عنوانی ،اعتباری و یا معنوی  بود بدانید بویی از تقوی نبرده و شخصیتش و عنوانش کاذب است و انسان کلاش و دروغگویی است و به واقع اصل نیست بلکه بدل است ...!

چند توصیه  

۱-دائم به یاد خدا باشید.

۲.- گناه نکنید. تقوی داشته باشید ، تقوی نفس  - تقوی چشم که چشم پنجره قلب است - تقوی زبان - تقوی گوش - تقوی در عفت و پاکدامنی

۳- روزانه هفتصد بار استغفار نمایید (آثار فراوان معنوی و مادی وگشایش در امور اقتصادی دارد).

۴- واجبات خصوصا نماز را در وقت فضیلت آن بجا آورید (اهتمام به شرکت در نماز جماعت و نماز جمعه داشته باشیدو اگر میتوانید نماز شب بخوانیدوروزی یک صفحه قرآن را با تدبر وتوجه به معانی آن مطالعه نماییدوهمت نمایید یک دوره قرآن و نهج البلاغه و صحیفه سجادیه و اصول کافی و کتاب اربعین حدیث امام خمینی ره و اسرار الصلوه مرحوم میرزا جواد آقا ملکی تبریزی و اولی از این ها یک دوره رساله عملیه مرجع تقلیدتان را مطالعه و احکام دین را با دقت فرا رگیرید و با پرداخت خمس و زکاه اموال خود را تطهیر نمایید تا افزایش یابد.

۵- نسبت به خانواده مهربان و با گذشت باشید و خصوصاً به والدین بسیار احترام بگذارید که احترام به والدین قرین با عبودیت خدای متعال است ۶- صله ی ارحام کنید که برکاتی فراوان در دنیا و آخرت دارد.

۷- آنچه برای خود و خانواده ی خود نمی پسندید برای دیگرن هم نخواهید.

۸-دستی پُر خیر داشته وخیر خواه بندگان خدا باشید.

۹- از بدی دیگران چشم پوشی نمایید وخود را از هیچ کس برتر ندانید.

۱۰-به بندگان خدا احترام بگذاریدو ملاکتان در تبین شخصیت اشخاص رفتار و گفتار خود آنان باشد نه آنچه) شنیدم و (میگویند) وغیبت هیچ کس را نکنید.

۱۱- در امور جامعه (امر به معروف و نهی از منکر) فعال و در امور سیاسی با بصیرت عمل نمایید.

۱۲- حمایت از ولی فقیه را شاخص و معیار بصیرت در خود و دیگران ودر راس امور سیاسی قرار دهید و آن را یک فریضه دینی بدانیدو هر روز را با یاد و به فکر امام زمان علیه السلام بسر ببرید. اقل خدام الولایه -س. م. ر
 

 ...ومن یَتَقِ الله یَجعَل لَهُ مَخرجاً وَ یَرزُقهّ مِن حَیثُ لا یَحتَسِب ...

 

© 1387/11/11 - 1400 az1400.ir  تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه نشر معارف قرآن و ولایتz1111.ir محفوظ است.
Template Design:Akin Group
کانال