4

 

 

رسول اللّه(صلى الله عليه وآله وسلم):

عَلِی مَعَ الحَقِّ وَالحَقُّ مَعَ عَلِی

[ على با حق است و حق با على]

 

جمهورى اسلامى ايران , همان حصن ولايت امير المومنين امام على (عليه السلام است) 

جمهورى اسلامى ايران مقدمه ساز ظهور منجى عالم ، فرزند على بن ابيطالب و فاطمه زهرا (عليهما السلام ) حجت بن الحسن العسكرى امام مهدى (عجل الله تعالى فرجه الشريف )است
امروز انقلاب اسلامى ايران مرز ميان اسلام و كفر ، حق و باطل ، توكل به خدا وتمسك به ولايت و قرآن ، و تمسك به دشمنان اسلام وبشريت و پيروى ازشيطان و مستكبرين وطواغيت زمان است

حركت وهدف مقدس جمهورى اسلامى ايران 

  ، در امتداد حركت و اهداف مقدس ومتعالى تمام انبياء و اولياء الهى است و حمايت و پيروى از آن وتلاش براى موفقيت هاى آن در سعادت دنيا وآخرت مردم ، براى هر مدعى اسلام ناب محمدى (صلى الله عليه وآله وسلم ) وشيعيان
 امير المومنين امام على (عليه السلام) ،بمنزله ايمان كامل به اسلام و ولايت امير المومنين على (عليه السلام ) وائمه معصومين (عليهم السلام) و حركت در امتداد فرهنگ كربلا و راه شهيدان و مكتب قهرمان شهدا سردار با اخلاص آيت حق ، حاج قاسم سليمانى است 
و حركت در جهت خلاف جمهورى اسلامى ، حمايت از معاويه هاى زمان و حمايت وپيروى از جبهه كفر و استكبار جهانى بسركردگى شيطان بزرگ آمريكاى جنايتكار وخيانت به آرمان تمام اولياء وانبياء الهى و خون شهيدان راه حق در طول تاريخ است 

پس از شكست كودتاى بين المللى دشمنان اسلام  با پروژه اغتشاشات اخير عليه نظام مقدس جمهورى اسلامى ايران
موفقيت هاى بزرگ و پى در پى در راه است كه شاهد خواهيد بود
موفقيت هاى بزرگ در عرصه هاى مختلف كه باعث اقتدار اين نظام مقدس و خوشنودى ملت شريف ايران وساير ملل موحد جهان خواهد شد 

واز جمله موفقيت هاى بزرگ ،  حضور حماسى مردم مومن وانقلابى در چهل وچهارمين يوم الله ٢٢ بهمن١٤٠١ ، سالگرد پيروزى انقلاب اسلامى ايران خواهد بود،  
حماسى ترين حضور ملت مومن وانقلابى در سراسر ايران اسلامى و جهان ، كه موفقيتى  بزرگ را براى جمهورى اسلامى ايران را رقم خواهد زد،

بيارى خدا و با رهنمون هاى رهبر فرزانه انقلاب و تلاش نسل جوان و همت و حدت ووفاق احاد ملت شريف ايران با هر ميزان اعتقاد به باورهاى دينى وانقلابى ، ايران اسلامى از تمام توطئه ها ى دشمنان در امنيت و اقتصاد و فرهنگ و خدشه در وحدت حول محور ولايت ، عبور خواهد كرد ودشمنان را در توطئه هايشان ناكام خواهد گذاشت واين در حالى است كه دشمنان اسلام خود در چاهى خواهند افتاد كه براى جمهورى اسلامى كنده بودند، 
اين است وجه تمايز يك انقلاب الهى ( با تمام فراز ونشيب ها وكاستى ها وسختى هادر معيشت مردم  كه مربوط به

 سوء مديريتِ مديران غربزده  و تحريم هاى ظالمانه ) است ،

 با ساير انقلاب ها در تاريخ ،

يادمان باشد اسلام با تحمل سختى هاى تحريمى عهدنامه تحريمى قريش در شعب ابيطالب (١) به پيروزى رسيد ،   [س.م.ر]

١-

ماجرای شعب ابی طالب(1)

وقتی قریش نتوانستند یاران پیامبر صلی الله علیه و آله را از حبشه باز گردانند و دیدند که اسلام به خارج از حجاز هم نفوذ کرده با هم مشورت کردند تا راهی برای تسلیم شدن پیامبر و یارانش پیدا کنند. لذا قرار شد عهدنامه ای امضاء کنند که حضرت محمّد صلی الله علیه و آله و یاران و خاندانش را در محاصره قرار دهند. بدین ترتیب که احدی حق نداشته باشد با آنان رفت و آمد کند. قریش این عهد نامه را در صندوقچه ای درون کعبه گذاشتند.

از آن پس ناگزیر پیامبر صلی الله علیه و آله و یارانش در بیرون مکه در درّه ای بنام «شعب ابی طالب» به سر می بردند، و زندگی آنان در کمال سختی و ناراحتی می گذشت، و با وجود این هرچه دشمن به پیامبر پیشنهاد می داد که از دعوت خود دست بردارد تا او را آزاد کنند، او نمی پذیرفت و تسلیم آنان نمی شد. آن همه فشارها و سختی ها که بر او و امت او گذشت و حتی گرسنگی و محرومیت و خطر دشمنان، او را از پای در نیاورد. او همچنان به آینده انسانها و نجات ملت ها می اندیشید و به یاران خود نوید پیروزی می داد.

تا اینکه سه سال از این ماجرا گذشت و پیامبر از جانب خداوند آگاه شد که موریانه، عهدنامه قریش را خورده و جزء "الله"نام خدا از آن چیزی نمانده است. ابوطالب این مطلب را در جمع قریش اعلام کرد و آنان قول دادند که اگر گفتار پیامبر راست باشد، دست از محاصره بردارند. سپس به درون کعبه رفتند، دیدند که سخن پیامبر درست بوده و عهدنامه از بین رفته است. ناگزیر پیامبر و یارانش را آزاد کردند تا به مکه بازگردند.

اما طولی نکشید که دو حامی وفادار پیامبر صلی الله علیه و آله یعنی عمویش ابوطالب و همسرش خدیجه از دنیا رفتند و آزار قریش از سر گرفته شد و مسلمانان بار دیگر گرفتار آزار و شکنجه شدند.

1 - خلاصه تاریخ انبیاء، درودگر، ص 138 و 139؛ قصه های قرآن، آزرمی، ص 494 و 495؛ منتهی الامال، شیخ عباس قمى
 

نوشتن دیدگاه


١- بلحاظ قانونی هر فرد مسئول محتوای نظر ارسالی خود است ،که از طریق قانون با آی پی شناسایی و پيگيرى می شود

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌ها   

0 #9 Guest 1401-11-16 23:58
سلام خدمت حاج آقا

به تازگی یکی از اساتید ایرانی علت تفاوت ژنتیکی رنگ پوست (سیاهپوست و سفید و زرد پوست و...) را کشف کرده است اگر این خبر علمی مهم به گوش مردم جهان برسد موجب عزت ایرانیها است. لطفا در این زمینه تحقیق بکنید.

سلام عليكم
اولا اين يك حكمت الهى در خلقت است كه در قرآن كريم سوره حجرات ايه ١٣
به آن پرداخته شده والبته عوامل طبيعى در جغرافياى هر منطقه سبب إن است
يَا أَيُّهَا النَّاسُ إِنَّا خَلَقْنَاكُمْ مِنْ ذَكَرٍ وَأُنْثَى وَجَعَلْنَاكُمْ شُعُوبًا وَقَبَائِلَ لِتَعَارَفُوا إِنَّ أَكْرَمَكُمْ عِنْدَ اللَّهِ أَتْقَاكُمْ إِنَّ اللَّهَ عَلِيمٌ خَبِيرٌ ﴿۱۳﴾ اى مردم ما شما را از مرد و زنى آفريديم و شما را ملت ملت و قبيله قبيله گردانيديم تا با يكديگر شناسايى متقابل حاصل كنيد در حقيقت ارجمندترين شما نزد خدا پرهيزگارترين شماست بى‏ ترديد خداوند داناى آگاه است (حجرات۱۳)

و اين مطلب جديد نيست
سالها قبل تحقيقات در اين زمينه به اين فرضيه رسيدند
که رنگ پوست افراد توسط میزان رنگ‌دانه‌های پوستی یا ملانین‌ها تعیین می‌شود.

ملانین‌ها در پوست انسان توسط سلول‌های به نام ملانوسیت‌ها تولید می‌شود. آن‌ها دانه‌ها ملانین را تولید و به درون ‌ریز‌کیسه‌های پوستی به نام ملانوزوم می‌ریزند سپس این ریزکیسه‌ها به بخشی از بافت پوست تبدیل می‌شوند که روپوست یا اپیدرم نامیده می‌شود.

ملانوزوم‌ها در سلول‌های گیرنده پوستی در بالای هسته سلول‌ تجمع کرده و از دی‌ان‌آ هسته سلول در مقابل جهش‌های ناشی از تابش اشعه ماوراءبنفش خورشید محافظت می‌کنند.

بنابراین واکنش طبیعی بدن کسانی که اجدادشان برای مدت‌های طولانی در مناطق نزدیک به خط استوای زمین زندگی کرده‌اند این است که مقادیر بیشتری از این ملانین‌ها را در پوستشان پدید بیاورند تا از پوستشان در مقابل مقادیر زیادی اشعه ماوراءبنفش محافظت کند.

همین‌طور قرار گرفتن طولانی‌مدت در زیر آفتاب باعث می‌شود تا پوست برای محافظت از خودش مقادیر زیادی از این ملانین‌ها را تولید کند و رنگ پوست به‌مرور تیره‌تر شود.
بهرصورت علت رنگ آفتاب باشد يا
هرچند پوست تیره محافظت بیشتری در مقابل نور خورشید ایجاد می‌کند اما باعث می‌شود مقادیر کمتری ویتامینD در پوست انسان تولید شود. ازآنجایی‌که ویتامین D براثر برخورد اشعه ماوراءبنفش با کلسترول موجود در لایه زیرین پوست انسان تولید می‌شود.

هرچه پوست تیره‌تر باشد اشعه کمتری به لایه زیرین می‌رسد و درنتیجه ویتامین D کمتری تولید می‌شود. برای رنگین‌پوستانی که در نواحی استوایی زندگی می‌کنند این مسئله با تابش شدید و مقادیر بالای UV جبران می‌شود.

از آنجاییکه قاره آفریقا منشأ انسان است و مردمان این قاره سیاه‌پوست هستند شاید برایتان سؤال پیش‌آمده باشد که چرا در بقیه مناطق زمین رنگ پوست مردم تغییر کرده است.

خب هرچه به عرض‌های بالاتر زمین می‌رویم میزان اشعه ماوراءبنفش خورشید کمتر می‌شود. مطابق یک نظریه رایج و پرطرفدار در طی نسل‌های متوالی رنگ پوست افراد روشن‌تر شده تا بتواند مقادیر بیشتر ویتامین D را تولید کند چون تابش آفتاب در مناطق شمالی ضعیف‌تر بوده است.

این مورد کلی یک استثنا دارد و آن‌هم اسکیموهای قطب شمال هستند. رنگ پوست آن‌ها باوجوداینکه در معرض تابش بسیار ضعیف نور خورشید قرار دارد تغییر چندانی نکرده وتیره مانده است.

این تیرگی در عرض‌های شمالی خود دلیلی بر درستی نظریه ارتباط رنگ پوست و ویتامین D است. دلیل این مسئله این است که آن‌ها به منبع دیگری برای دریافت ویتامین D دست پیداکرده‌اند که همان ماهی است.

با توجه به این‌که غذای آن‌ها سرشار از ماهی است و مقادیر مناسبی ویتامین D دریافت می‌کنند پوستشان نیازی به تغییر رنگ نداشته و تیره مانده است. بنابراین تیرگی یا روشنی پوست یک ویژگی ذاتی و ژنتیکی نیست و بر اساس شرایط و محیط تغییر می‌کند./(پايان اين مقاله)

✅لذا به آن محقق محترم بفرماييد كه بجاى تحقيق در رنگ ونژاد و...انسانها
در شان نزول و بركات بخش إخر آيه كه مربوط به تقوى است تحقيق كنند ومطلبى عليه نژاد پرستى بنويسند و به كسانى كه به رنگ پوست و زيبايى ظاهرى و اصل ونسب و ثروت و زايمان در كشورهايي با نژادى ديگر وغيره... كه در اين عمر كوتاه همه فانى مى شود اهميت ميدهند اما تقوى الهى كه حيات جاويد وابديت شان را تضمين مى كند هيچ نقشى در زندگي شان ندارد توجهى بدهند كه
كل شئ هالكُ الا وجه
بقول حافظ:
...
اين جان عاريت كه به حافظ سپرده دوست
روزى رخش ببينم و تقديم وى كنم

بهرصورت علت تفاوت رنگ پوست
چه آفتاب باشد چ ملانين يا مواد شيميايى يا غيره مشكلى از انسان حل نميكند
بلكه تقوى الهى است كه ابديت پراز نشاط و آرامش و مقام و جايگاه انسانها را در نزد خداى متعال تعيين مى نمايد
ان الله مع الذين اتقوا

س.م.ر
نقل قول کردن
0 #8 Guest 1401-11-16 07:33
وقتی بشارتهای مربوط به آخر سال را مرور میکنم که در طول سال چند بار تاکید کردید که بشارت آخر سال قطعی است و حتما محقق خواهد شد طبق اطلاع حتما محقق میشود و شادی مومنین حتمی است دلم میخواد بگم:
«ریدم تو دهنت»
محمد- گ

صبورى بفرماييد
حتما محقق ميشود
ما فَحَشَ كريمُُ قَطُُ
نقل قول کردن
0 #7 Guest 1401-11-16 00:17
سلام علیکم
عید بزرگ ولادت امام علی علیه‌السلام را تبریک عرض مینمایم .
مشکلات بر کسی پنهان نیست و نیاز به بازگو کردن نیست و لذا راهکار در مورد مسایل روز اول اینکه جریمه نقدی سنگین بر بی حجابی گذاشته شود تا این افراد شکم پرست و شهوت پرست از ترس مال کنترل شوند و دولت هم آقای رییسی زمان زیادی تا اصلاح امور ندارد این وزرا هیچ سنخیتی با نظام و انقلاب ندارند باید دولت و بدنه آن را از این مدل پاک کرد و نسل جدید انقلابی و مومن که کم هم نیستند جایگزین و نفس تازه ای به کشور داده شود البته در کنار باتجربه های مومن و انقلابی که آن ها هم کم نیستند .
نقل قول کردن
0 #6 Guest 1401-11-15 10:57
سلام علیکم حاج آقا
میلاد مولود کعبه ، امیر المومنین علی علیه السلام و تقارن آن را با ایام الله دهه فجر ، خدمت حضرتعالی و تمامی عزیزان تبریک و تهنیت عرض میکنم
جاء الحق و زهق الباطل
ان الباطل کان زهوقا
نقل قول کردن
0 #5 Guest 1401-11-15 06:33
سلام علیکم
میلاد مسرور و پر میمنت امیرالمومنین حضرت علی بن ابی طالب علیه السلام و فرارسیدن ایام الله دهه فجر را تبریک وتهنیت عرض می کنم.
این انقلاب بزرگ و شکوهمند که در نوع خود در تاریخ اسلام بی نظیر است در تداوم حرکت بعثت پیامبر عظیم الشان وغدیر خم ونهضت عاشورا است ورکن رکین این انقلاب همان ولایت فقیه است که استمرار ولایت پیامبر وائمه هدی علیهم السلام است.ماندگاری کشور حفظ این ستون خیمه است وامام عزیز چه زیبا فرمود پشتیبان ولایت فقیه باشید تا مملکت تان آسیب نبیند.ان شا الله این انقلاب مقدمه ای برای ظهور منجی عالم بشریت حضرت صاحب الزمان علیه السلام خواهد بود.یاری انقلاب یاری دین اسلام وحرکت در مسیر ظهور است.
نقل قول کردن
0 #4 Guest 1401-11-14 19:48
ومکروا مکرالله والله خیر الماکرین
نقل قول کردن
0 #3 Guest 1401-11-14 16:25
سلام علیکم
ان شاء الله

جَاءَ الْحَقُّ وَزَهَقَ الْبَاطِلُ إِنَّ الْبَاطِلَ كَانَ زَهُوقًا

حق آمد و باطل نابود شد آرى باطل همواره نابودشدنى است
نقل قول کردن
0 #2 Guest 1401-11-14 13:39
باعرض سلام و ادب واحترام

تبریک عرض می کنم ایام الله دهه مباکه فجر ومیلاد باسعادت مولای متقیان امیربیان،علی علیه السلام را خدمت حاج آقا وادمین محترم واعضای سایت انقلابی نشرمعارف قرآن وولایت.
ان شاءالله از پیروان وشیعیان واقعی آن حضرت باشیم ومورد شفاعت ایشان قراربگیریم.
یاعلی
نقل قول کردن
0 #1 Guest 1401-11-14 10:56
سلام علیکم
میلاد مولای اولیاء حق امیرمومنان علی علیه‌السلام و
دهه فجر انقلاب شیعیان علی علیه‌السلام مبارک باد.

در روایتی (که قبلا مطالعه کرده بودم) امام معصوم به مردم شهرهای ایران خطاب فرمودند: سلام بر اهل قم
و در روایتی دیگر امام علیه‌السلام فرمودند: قم حرم ما اهلبیت است.
نتیجه این دو روایت این است که: ایران حرم اهلبیت است.

حاج قاسم سلیمانی:
ایران حرم اهلبیت است
نقل قول کردن
© 1387/11/11 - 1403 islamicworld.ir  تمام حقوق مادی و معنوی برای پایگاه نشر معارف قرآن و ولایتislamicworld.ir محفوظ است.
Template Design:Akin Group
کانال